بزرگترین به‌روزرسانی ویندوز در یک دهه گذشته به زودی منتشر می‌شود

مایکروسافت در کنفرانس سالانه Build در مورد برنامه‌های بزرگ پیش روی ویندوز صحبتی به میان نیاورد، زیرا این شرکت در حال آماده‌سازی برای جزئیات بعدی سیستم عامل رایانه‌ای خود است تا قابلیت‌های آن را به صورت جداگانه معرفی کند.

«ساتیا نادلا» مدیرعامل مایکروسافت در جریان سخنرانی خود در کنفرانس سالانه Build اظهار داشت که او «نسل بعدی ویندوز» را در ماه‌های اخیر مورد آزمایش قرار داده است.

او در صحبت‌های خود گفت: «ما به زودی یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های ویندوز در دهه گذشته را به اشتراک می‌گذاریم تا فرصت اقتصادی بیشتر را برای توسعه‌دهندگان و سازندگان نرم‌افزار باز کنیم. من طی چند ماه گذشته از نسخه جدید ویندوز استفاده کردم و به طور باور نکردنی از نسل بعدی ویندوز هیجان‌زده شدم.»

او ادامه داد قول ما به شما این است: «ما امروز فرصت بیشتر برای هر توسعه‌دهنده ویندوز ایجاد می‌کنیم و از هر سازنده‌ای که به دنبال ابتکاری‌ترین، جدیدترین و بهترین پلتفرم باز برای ساخت و توسعه نرم‌افزار است، استقبال می‌کنیم. ما به زودی جزییات بیشتری را در این زمینه منتشر خواهیم کرد».

مایکروسافت در ماه‌های اخیر در کنار برخی تغییرات قابل توجه مربوط به رابط کاربری سیستم عامل رایانه‌ای خود، روی فروشگاه جدید مخصوص اپلیکیشن‌ها برای ویندوز کار کرده است. به نظر می‌رسد آقای نادلا با قول گشودن اقتصاد بهتر برای توسعه‌دهندگان و سازندگان نرم‌افزار در ویندوز، اشاره غیرمستقیم به این فروشگاه نیز داشته است.

این اقدامات احتمالا برخی تغییرات قابل‌توجه در فروشگاه «ویندوز استور» را شامل می‌شود که به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد هر اپلیکیشن ویندوز از جمله مرورگر‌های کروم یا فایرفاکس را نیز بتوانند در این فروشگاه ارائه کنند.

شایعات منتشر شده حاکی از آن است که مایکروسافت حتی ممکن است سیستم‌های عامل تجاری دیگر شرکت‌ها را نیز در این فروشگاه ارائه دهد.

منبع: theverge