فهرست بزرگترین ارایه‌دهندگان خدمات ابری ۲۰۱۹ منتشر شد

همکاران سیستم – بزرگترین ارایه‌دهندگان خدمات پردازش ابری در سال ۲۰۱۹ میلادی موفق شدند موقعیت خود نسبت به سال قبل را به همان شکل حفظ کنند و با این وجود سیاست‌ها، استراتژی‌ها و رویکردهای آنها برای ادامه حضور در این بازار تغییر کرده است.

نبرد در بازار زیرساخت‌های-به‌عنوان-خدمات از مهم‌ترین تصمیمات اتخاذ شده برای تمامی این شرکت‌ها محسوب می‌شود و در این میان خدمات پردازش ابری AWS آمازون، Azure مایکروسافت و Cloud Platform گوگل توانسته‌اند جلوتر از رقبا حرکت کنند و در این میان فناوری‌های جدید از جمله هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی عرصه‌های جدید را در این حوزه ارایه کرده‌اند.

بازار جهانی خدمات پردازش ابری در سال ۲۰۱۹ چرخش قابل ملاحظه‌ای تجربه کرده است و شرکت‌هایی نظیر IBM که Red Hat را خریداری کرد توانسته‌اند در بازار خدمات چندگانه بازی را به نفع خود جلو ببرند. گزارش امسال در مورد برترین ارایه‌دهندگان خدمات ابری همچنین قابلیت‌های ارایه شده از سوی مراکز مذکور در عرصه نرم‌افزارهای-به‌عنوان-خدمات را هم شامل می‌شود که بیشترین حجم عملیات در سازمان‌ها را به خود اختصاص داده است.

خدمات پردازش ابری بیشترین حجم از سرمایه‌گذاری‌های سازمانی را به خود اختاص داده است. به عنوان مثال، مرکز تحقیقاتی گارتنر در تازه ترین گزارش خود پیش‌بینی کرد میزان سرمایه‌گذاری در بازار جهانی IT طی سال ۲۰۱۹ میلادی با رشد ۳٫۲ درصدی به ۳٫۷۶ تریلیون دلار می‌رسد و این در حالی است که مدل‌های مختلف به‌عنوان-خدمات از مراکز داده گرفته تا نرم‌فزارهای سازمانی را تحت پوشش خود قرار می‌دهند.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *