برنامه دولت بریتانیا برای پرورش نسل آینده کارآفرینان آی تی در مدارس

برنامه دولت بریتانیا برای پرورش نسل آینده کارآفرینان آی تی در مدارس

همکاران سیستم- دولت بریتانیا قصد دارد با تامین اعتبارات و بودجه‌های لازم از رشد مهارت‌های آی تی در مدارس این کشور حمایت کند.
به گزارش وب ‏سایت cbronline، خزانه و وزات آموزش بریتانیا یک بودجه ۵۰۰ هزار پوندی را برای تربیت معلمان نرم‏ افزار نویسی اختصاص داده است تا از این طریق بتواند از نسل بعدی کارآفرینان آی تی در مدارس حمایت کنند. قرار است این بودجه هم صرف تربیت معلمان دارای مهارت‌های برنامه‏ نویسی شود و هم از آن برای تامین تجهیزات مورد نیاز مدارس استفاده شود. همچنین قرار است از سپتامبر امسال در مدارس این کشور دوره آموزشی جدیدی در زمینه پردازش رایانه ‏ای برگزار شود. این دوره‏‌ها توسط انجمن سلطنتی مهندسان و با همکاری شرکت‌هایی مثل گوگل و مایکروسافت برگزار شود.
میشل گو، وزیر آموزش بریتانیا درباره این دوره‏ گفته است: این دوره جدید مهارت‌هایی به دانش ‏آموزان خواهد داد که برای موفقیت در قرن بیست و یکم به آن‌ احتیاج خواهند داشت.
در برنامه درسی جدیدی که قرار است در این دوره‏‌ها تدریس شود، برنامه‌های مطالعاتی مربوط به فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی (ICT) قدیمی با محتواهای به ‏روزشده‌تری مثل برنامه ‏نویسی و درک عملکرد رایانه‏‌ها جایگزین شده است.
دولت برای اجرای این طرح همچنین ۲ میلیون پوند به انجمن رایانه بریتانیا (BCS) خواهد پرداخت تا شبکه ‏ای متشکل از ۴۰۰ استاد برای تربیت معلمان شاغل در مدارس ایجاد کند و منابع مورد نیاز کلاس‌های درس را نیز فراهم کند. دولت همچنین قصد دارد ۱. ۱ میلیون پوند نیز برای تربیت معلمان ابتدایی تخصیص دهد که با استفاده از منابع آنلاین به تدریس در کلاس‌های درس و کارگاه‌های آموزشی مدارس می‌‏پردازند. یکی دیگر از تمهیداتی که برای این طرح اتخاذ شده است این است که معلمان دارای تخصص علوم رایانه یک بورس تحصیلی ۲۵ هزار دلاری دریافت می‌‏کنند. این بورس به کمک شرکت گوگل، مایکروسافت، آی بی‌ ام و فیس بوک پرداخت می‌‏شود.