برنامه‌های گسترده اوراکل برای راه‌اندازی مجموعه توسعه خدمات ابری

برنامه‌های گسترده اوراکل برای راه‌اندازی مجموعه توسعه خدمات ابری

همکاران سیستم – اوراکل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد طی یک هفته گذشته برخی اقدامات را انجام داده است تا این شرکت بزرگ فناوری در سال آینده بتواند گام‌های بلندتری در عرصه خدمات پردازش ابری بردارد.
به گزارش وب‌سایت Zdnet، چند روز قبل تایید شد که اوراکل استارت‌آپ StackEngine‌ را خریداری کرده است.
هر دو شرکت اوراکل و StackEngine‌ روی سایت‌های اینترنتی خود این واگذاری را تایید کردند و بر اساس آن گفته شد که تمام کارمندان شرکت مذکور به گروه توسعه خدمات ابری عمومی اوراکل اضافه می‌شوند.
هنوز هیچ خبری در مورد جزییات مالی مربوط به این واگذاری منتشر نشده است و اطلاعات کامل‌تری در دست نیست.
اوراکل که از بزرگان دره سیلیکون محسوب می‌شود روز گذشته اعلام کرد که در نظر دارد یک مجموعه جدید در شهر آوستین راه‌اندازی کند که این مجموعه به صورت اختصاصی برای توسعه سیستم‌های ابری اوراکل به کار گرفته می‌شود.
«اسکات آرمور» مدیر مرکز پردازش ابری Oracle Direct در بیانیه‌ای توضیح داد شهر آوستین به این دلیل انتخاب شد که این شرکت تولیدکننده مراکز داده هم‌اکنون در منطقه مذکور تعداد زیادی کارمند دارد و مراکز فناوری در آن برای توسعه نوآوری‌ها با اوراکل همکاری می‌کنند.
اوراکل در نخستین مرحله تصمیم دارد مجموعه‌ای به وسعت ۵۶۰ هزار وفت مربع را راه‌اندازی کند. این مجموعه از نیروی کار محلی هم پشتیبانی می‌کند. طرح مذکور ۲۹۵ دستگاه آپارتمان را نیز برای استقرار کارمندان شامل می‌شود.