برطرف شدن ۹۵ درصد مشکلات امنیتی نرم‌افزارهای مختلف شناسایی شده توسط گوگل

همکاران سیستم – گروه Project Zero گوگل که حفره‌های امنیتی را در محصولات نرم‌افزاری شرکت‌های مختلف شناسایی می‌کند در گزارش جدید خود اعلام کرد حدود ۹۵٫۸ درصد از حفره‌ها و اختلالاتی که در نرم‌افزارهای مختلف کشف می‌شوند و طی گزارشی به تولیدکنندگان آنها اعلام می‌شود، در فاصله زمانی کمتر از ۹۰ روز تا افشای عمومی اختلال یاد شده توسط شرکت سازنده برطرف می‌شود.

این روند با متوسطی که برای یکی از مشهورترین برنامه‌های امنیت سایبری در جهان در نظر گرفته شده هماهنگ است.

تیم امنیتی نخبگان گوگل طی گزارش آماری که به تازگی منتشر کرده است توضیح داد طرح Project Zero نخستین بار در تاریخ ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۴ فعالیت خود را آغاز کرد و تا تاریخ ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۹ یعنی هفته گذشته این گروه امنیتی ۱۵۸۵ نقطه آسیب‌پذیر و حفره امنیتی را در محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری شرکت‌های مختلف شناسایی کرد.

گوگل توضیح داد از بین این مشکلات امنیتی تنها در ۶۶ مورد شرکت تولیدکننده محصولات یاد شده نتوانسته است در دوره زمانی ۹۰ روز اختلال شناسایی شده را برطرف کند. در نتیجه این اتفاق محققان امنیتی شرکت‌های مذکور را مجبور کرده‌اند تا جزییات فنی مربوط به آسیب پذیری شناسایی شده را به صورت عمومی منتشر کند تا هرچه سریع‌تر وصله امنیتی برای اختلال یاد شده ارایه شود و کاربران از مشکلات مربوط به آن آگاه شوند.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *