برترین‌‏های بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری از نگاه فورستر

برترین‌‏های بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری از نگاه فورستر

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی فورستر در گزارشی اعلام کرده است بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) هم‏‌اکنون در مرحله بلوغ و اشباع کامل قرار دارد و شرکت‌‏های سیلزفورس، SAP و اوراکل بر آن مسلط هستند.
به گزارش وب‏سایت cmswire، شرکت فورستر اعلام کرده است بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری به یک بازار حجیم تبدیل شده است و سه غول Sales Force، SAP و Oracle بر آن حاکم هستند. فورستر از دو شرکت مایکروسافت و Pegasystems نیز به عنوان دو شرکت دیگری یاد کرده است که رشد سریعی در این بازار دارند.
برآوردهای این شرکت نشان می‏‌دهد هدف کسب و کارهای تجاری از تعامل و ارتباط با مشتری بیش از هر چیز افزایش کارایی خود در زمینه فروش، بازاریابی و خدمات مشتری است. بررسی‏‌های فورستر نشان داده است ۴۱ درصد از شرکت‏‌هایی که در ماه‌‏های اخیر اقدام به خرید راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری کرده‏‌اند، بیش از هر چیز به قابلیت‏‌های مربوط به پشتیبانی و خدمات مشتری نظر داشته‏‌اند. حدود ۳۴ درصد اتوماسیون‏‌های فروش و ۲۶ درصد نیز اتوماسیون‏‌های بازاریابی را انتخاب کرده‌‏اند.
شرکت فورستر در این گزارش راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری را که از سوی عرضه‏‌کنندگان برای کسب و کارهای بزرگ عرضه شده است، مورد ارزیابی و رتبه‏‌بندی قرار داده است. شرکت‏‌های Infor، Microsoft، NetSuite، Oracle، Pegasystems، Sales Force، SAP و Sugar CRM عرضه‌‏کنندگانی هستند که فورستر راهکارهای آنها را زیر ذره‌‏بین برده است و در نهایت شرکت‏‌های Sales Force، SAP، Oracle، Microsoft و Pegasystems را به عنوان برترین عرضه‌کنندگان شناخته است.