ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

بدافزار خطرناک با قابلیت سرقت اطلاعات سازمانی در اسکایپ

بدافزار خطرناک با قابلیت سرقت اطلاعات سازمانی در اسکایپ

همکاران سیستم- کارشناسان امنیتی از شناسایی بدافزار جدیدی برای ابزار ارتباطی اسکایپ خبر دادند که می‌تواند ضمن ذخیره‌سازی اطلاعات، از صفحه مربوط به ارتباطات کاربران تصویر اسکرین‌شات تهیه کند و البته جلوی شناسایی توسط نرم‌افزارهای امنیتی را بگیرد.به گزارش وبسایت Zdnet، این تورجان با نام T۹۰۰۰ شناسایی شده است و کارشناسان مرکز امنیتی Palo Alto Networks هشدار دادند بدافزار مذکور این توانایی را در اختیار دارد تا نرم‌افزارهای امنیتی آن را شناسایی نکنند.
تروجان T۹۰۰۰ مدل جدیدی از خانواده بدافزار T۵۰۰۰ محسوب می‌شود و نوعی تهدید غیرمعمول را ارایه کرده است که بر مبنای آن می‌تواند ۲۴ نرم‌افزار امنیتی که روی یک سیستم نصب شده‌اند را دور بزند با اعلام پیام هشدار دهنده برای نصب ابزار جدید، جلوی شناسایی توسط سیستم‌های امنیتی را بگیرد.
به گفته کارشناسان، این بدافزار می‌تواند به گونه‌ای ساخته شده است که بسیاری از سیستم‌های امنیتی پیشرفته و ابزارهای امنیتی معمول قابلیت شناسایی آن را ندارند.
زمانی که T۹۰۰۰ یک سیستم را آلوده می‌کند، هدف اصلی این است که بتواند اطلاعات را در مورد هدف مورد نظر جمع‌آوری کند و در این راستا سیستم ارتباطات ویدیویی اسکایپ مورد هدف قرار می‌گیرد. پس از آنکه بدافزار روی اسکایپ فعال شد، تمام اطلاعات مربوط به تماس تصویری و پیام‌های نوشتاری را دریافت می‌کند و فایلی را با نام Intel می‌سازد که اطلاعات به صورت مستقیم در آن ذخیره می‌شوند. هکرها به راحتی می‌توانند به این فایل و محتویات آن دسترسی داشته باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *