ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

بخت آزمایی شرکت سونی با ساخت تجهیزات پزشکی

بخت آزمایی شرکت سونی با ساخت تجهیزات پزشکی

همکاران سیستم- شرکت ژاپنی سونی که در چند سال اخیر زیان‌های زیادی را در دنیای فناوری‌های آی تی متحمل شده است، قصد دارد بخت خود را در بخش فناوری‌های پزشکی بیازماید.

سونی اخیراً از یک دستگاه پزشکی رونمایی کرده است که پزشکان به کمک آن می‌توانند انواع مختلف سلول‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.
به گزارش وب سایت pcworld ، دستگاه ابداعی شرکت سونی که «سل سور‌تر اس اچ ۸۰۰» نام گرفته است، در واقع یک دستگاه یاخته سنج است که به کمک اشعه‌های بلو رِی (Blue-Ray) امکان تجزیه و تحلیل سلول‌های بدن موجودات زنده را فراهم می‌کند. دانشمندان می‌توانند با عبور دادن سلول‌ها از یک کانال کوچک، اندازه و نوع آن‌ها را بررسی کنند. شرکت سونی اعلام کرده است سازوکار این دستگاه شبیه فرایند خواندن داده‌های یک دیسک بلو ری توسط اشعه‌های لیزر است.
سونی در چند سال گذشته چندین شرکت سازنده تجهیزات پزشکی را خریداری کرده است. شرکت‌های میکرونیکز و آی سیت از جمله شرکت‌های سازنده تجهیزات پزشکی هستند که در یکی دو سال گذشته به تملک سونی درآمده‌اند.
 سونی اعلام کرده قصد دارد این دستگاه را به قیمت ۲۵۰ هزار دلار آمریکا به فروش برساند. بنا بر اعلام سونی این دستگاه که در مقایسه با دیگر دستگاه‌های موجود قیمت ارزان تری دارد، بیشتر برای آزمایشگاه‌های خصوصی که بودجه کمتری دارند، مناسب است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *