با برنامه کاربردی جدید آیفون کارت ویزیت مدیران دیجیتال می‌شود

با برنامه کاربردی جدید آیفون کارت ویزیت مدیران دیجیتال می‌شود

همکاران سیستم- هرچند هنوز هم کارت‌های ویزیت عادی که مدیران و کارمندان برای معرفی خود ارایه می‌دهند به عنوان ابزاری معمول مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما کارت ویزیت هم مانند هر چیز دیگری تحت تاثیر فناوری‌های نو قرار گرفته است. برنامه کاربردی جدیدی با عنوان CardMunch برای گوشی هوشمند آیفون ارائه شده که جایگزین کارت‌های ویزیت قدیمی خواهد شد.

شرکت CardMunch که پس از واگذاری به شرکت شبکه‌ اجتماعی حرفه‌ای LinkedIn بار دیگر قوت گرفته است، به کاربران امکان می‌دهد از کارت‌های ویزیت خود عکس بگیرند و آن را به مجموعه اطلاعات دیجیتالی تبدیل کنند. این برنامه همچنین می‌تواند اطلاعات بیشتری در مورد افراد را از صفحه شخصی‌آن‌ها در شبکه اجتماعی حرفه‌ای LinkedIn به این مجموعه اضافه کند.

سید ویزواناتان، یکی از بنیانگذاران شرکت CardMunch که هم‌اکنون مدیر تولید شبکه‌ اجتماعی حرفه‌ای LinkedIn است در این باره می‌گوید: «زمانی که شما در یک کنفرانس یا قرار ملاقات با شخصی برخورد می‌کنید، کارت ویزیت نخستین نقطه تبادل اطلاعات و تعامل شما است، حال تصور کنید شما می‌توانید کارت ویزیت فرد مقابل را اسکن کنید و تمام اطلاعات او را در شبکه اجتماعی LinkedIn به دست آورید. ما به شما امکان می‌دهیم اطلاعاتی بیش از داده‌های موجود در کارت‌های ویزیت مقوایی به دست آورید.»

زمانی که شما کارت ویزیت را اسکن می‌کنید، تمام اطلاعات آن به صورت دیجیتالی به گوشی شما منتقل می‌شود و در عین حال اطلاعات دیگری از جمله تاریخچه فعالیت شخص، میزان تحصیلات، مهارت‌ها و… را از شبکه اجتماعی مشاغل LinkedIn به دست می‌آورید.

برنامه CardMunch رایگان است. برنامه کاربردی دیگری به نام ScanBizCards نیز مشابه این کار را برای آی فون و نیز تلفن‌های هوشمند اندرویدی انجام می‌دهد.

reuters