با اپلیکیشن جدید گوگل، «واقعیت مجازی» در گوشی شماست

با اپلیکیشن جدید گوگل، «واقعیت مجازی» در گوشی شماست

همکاران سیستم – گوگل اپلیکیشن جدیدی برای گوشی‌های هوشمند عرضه کرده که قادر است تجربه‌ای مختصر از واقعیت مجازی را در اختیار کاربران قرار دهد. واقعیت مجازی یا همان Virtual Reality که به اختصار VR خوانده می‌شود، نوعی فناوری است که کاربران از طریق آن می‌توانند تجربه متفاوتی از زندگی عادی داشته باشند.به گزارش CNET، با این نرم‌افزار می‌توان عکس‌های پارونامای سه‌بعدی تهیه کرد و آن را در هدست مقوایی گوگل موسوم به Cardboard تماشا کرد. این برنامه تصاویری را که با دوربین اسمارت‌فون گرفته می‌شود، در مدت زمان چند ثانیه رندر کرده و در قالب سه‌بعدی عرضه می‌نماید. اگر چه این اپلیکیشن ویژه آندروید است ولی گوگل قصد دارد نسخه آی‌اواس آن را هم عرضه کند.
بر خلاف برخی هدست‌های واقعیت مجازی که در بازار موجود است، Cardboard قیمت پایین دارد و با پرداخت ۲۵ دلار می‌توان آن را تهیه نمود. گفتنی است در چند ماه اخیر، واقعیت مجازی به دغدغه شرکت‌های دره سیلیکون تبدیل شده است و غول‌هایی همچون فیس‌بوک و سامسونگ فعالیت‌هایی در این زمینه آغاز نموده‌اند.
به عنوان مثال سال گذشته فیس‌بوک شرکت Oculus را که در زمینه واقعیت افزوده فعالیت می‌کند با پرداخت ۲ میلیارد دلار خریداری و به خود ضمیمه نمود.
گوگل نیز همکاری‌هایی با شرکت GoPro آغاز کرده است.