بایدن امنیت سایبری دولت ترامپ را زیر سوال برد

«جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا با انتقاد شدید از «دونالد ترامپ» در مورد هک شدن عمده سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی ایالات متحده اظهار داشت در حالی که رئیس جمهور کنونی بارها قول داده است سیستم دفاع سایبری این کشور را تقویت کند، ولی این مسئله را به اندازه کافی جدی نگرفته است.
بایدن در صحبت‌های اخیر خود دولت ترامپ را مقصر دانست و توضیح داد که او طی چهار سال ریاست جمهوری خود نتوانسته است امنیت سایبری را در اولویت قرار دهد. وی همچنین از رئیس جمهور آمریکا خواست که مقصر هک‌های گسترده اخیر را به روشنی و به صورت علنی شناسایی کند و در این خصوص گفت به نظر می‌رسد که عامل هک‌های اخیر روسیه باشد.
آقای بایدن در یک کنفرانس خبری در آخرین روزهای سال میلادی گفت: «این حمله در دوران ترامپ اتفاق افتاد، زمانی که او توجهی به این مسئله نداشت. حتی اگر او این اتفاق را جدی نگیرد، من این کار را انجام خواهم داد».
این صحبت‌ها گسترده‌ترین اظهار نظر بایدن در مورد هک و حملات سایبری اخیر بود که بر اساس آن گفته شد بیش از 200 سازمان آمریکایی از جمله وزارت خزانه داری و بازرگانی این کشور دچار مشکل شدند.
حمله سایبری یکی از چالش‌های حیاتی آمریکا محسوب می‌شود که رئیس جمهور جدید پس از روی کار آمدن و همزمان با همه گیری ویروس کرونا می‌بایست با آن روبرو شود.

منبع: bloomberg