بانک‌‏ها امسال بودجه بیشتری را صرف خرید محصولات نرم‌‏افزاری می‏‌کنند

بانک‌‏ها امسال بودجه بیشتری را صرف خرید محصولات نرم‌‏افزاری می‏‌کنند

همکاران سیستم- شرکت گارتنر پیش‌‏بینی کرده است بانک‌‏های و موسسات عرضه‌‏کننده اوراق بهادار در خاورمیانه و شمال آفریقا امسال حدود ۱۳ میلیارد دلار در بازار محصولات آی تی هزینه خواهند کرد.
پژوهشگران و تحلیل‏گران شرکت پژوهشی گارتنر انتظار دارند بانک‌‏ها و موسسات عرضه‌‏کننده اوراق بهادار در خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۱۲.۹ میلیارد دلار در بازار محصولات و نرم‌‏افزارهای آی‌تی هزینه کنند. تحقق این رقم به معنای رشد ۷.۴ درصدی هزینه‌‏کرد این موسسات در این بازار خواهد بود.
انتظار می‏‌رود این هزینه‏‌کردها در بازار محصولات و خدماتی مثل نرم‌‏افزار، پایگاه‌‏های داده و ابزارها و خدمات تلکام هزینه شود. بنا بر این پیش‌‏بینی، بخش نرم‏‌افزارها و ابزارهای آی‌تی علی‌رغم اینکه بخش کوچکی از این بازار را تشکیل می‌‏دهد اما پررشدترین بخش خواهد بود. پیش‏‌بینی می‏‌شود هزینه‏‌کردها در بخش نرم‏‌افزار امسال ۷.۴ درصد و در بخش ابزارهای آی‌تی نیز ۷.۱ درصد رشد داشته باشد. اتخاذ راهبردهای مشتری‌‏محوری از سوی بانک‏‌ها که باعث افزایش توجه به طرح‏‌ها و پروژه‌‏های مربوط به شناخت مشتریان و راهکارهای همراه و افزایش استفاده از ابزارهای همراه شده است، از جمله مهم‌ترین دلایل رشد پرشتاب این بخش از بازار محصولات آی‌تی است.
تحلیل گران گارتنر معتقدند کاهش بودجه عملیاتی که خود پیامد کاهش درآمد کشورها است، از جمله دلایلی است که باعث افزایش توجه به محصولات نرم‏‌افزاری شده است. گارتنر انتظار دارد بانک‏‌های بیشترین هزینه‌‏کردهای خود را امسال در حوزه راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و نرم‌‏افزارهای اصلی بانکداری مصرف کنند.