بانک‌های خاورمیانه و شمال آفریقا ۸. ۱۲ میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه می‌‏کنند

بانک‌های خاورمیانه و شمال آفریقا ۸. ۱۲ میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه می‌‏کنند

همکاران سیستم- شرکت گارتنر پیش‌‏بینی کرده است صنعت بانکداری و اوراق بهادار خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۸. ۱۲ میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه خواهند کرد.
به گزارش گارتنر، انتظار می‌‏رود صنعت بانکداری و موسسات عرضه‌‏کننده اوراق بهادار خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۸. ۱۲ میلیارد دلار در بازار محصولات آی تی هزینه کنند که این رقم حدود ۷. ۲ درصد بیشتر از هزینه‌‏کرد این صنعت در بازار آی تی است. تحلیل‏گران در این پیش‌‏بینی همه هزینه‌‏های صنعت بانکداری در بازار محصولات آی تی، اعم از خدمات داخلی مثل خدمات آی تی مربوط به پرسنل، نرم‏‌افزار، پایگاه‌‏های داده، سخت‌‏افزار‌ها و ابزار‌ها و خدمات ارتباطات راه دور را لحاظ کرده‌‏اند.
بر اساس پیش‌بینی گارتنر، صنعت بانکداری بیشترین بودجه آی تی خود را در بازار ارتباطات راه دور هزینه خواهد کرد. تحلیل‏گران اعلام کرده‌‏اند صنعت بانکداری خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۷. ۵ میلیارد دلار در بازار ارتباطات راه دور هزینه خواهد کرد. بازار محصولات نرم‏‌افزاری و خدمات آی تی نیز از جمله حوزه‏‌هایی است که صنعت بانکداری بخش قابل توجهی از بودجه خود را در آن هزینه خواهد کرد. پیش‌‏بینی می‌‏شود هزینه‏‌کرد صنعت بانکداری در این بازار امسال ۶. ۶ درصد افزایش یابد.
تحلیل‏گران گارتنر معتقدند برون‏‌سپاری فرایندهای تجاری در بخش بانکداری خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۵. ۹ درصد افزایش خواهد داشت.
گفتنی است شرکت گارتنر روزهای یکم تا سوم آوریل با برگزاری نشست‏‌های تخصصی در دبی به بررسی روندهای اصلی حاکم بر بازار آی تی پرداخته و در آن میان نیز روندهای آی تی حاکم بر صنعت بانکداری را نیز در قالب یک سمپوزیوم تخصصی مورد بررسی قرار داده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *