بالن گوگل اینترنت پرسرعت را به مناطق دورافتاده جهان می‌برد

بالن گوگل اینترنت پرسرعت را به مناطق دورافتاده جهان می‌برد

همکاران سیستم- شرکت گوگل قصد دارد از طریق اشیا پرنده که به سیستم Wi-Fi مجهز شده‌اند، اینترنت پرسرعت را در اختیار ساکنان دورافتاده جهان قرار دهد.

به گزارش وب سایت news.cnet، شرکت گوگل این روزها در حال کار کردن روی شبکه بی‌سیم مبتکرانه‌ای برای مناطق دورافتاده جهان از جمله کشورهای جنوب صحرای آفریقا و منطقه آسیای جنوب شرقی است که به کمک بالن‌های مخصوص مجهز شده به این شبکه، اینترنت پرسرعت را در اختیار ساکنان این مناطق می‌گذارد.

گوگل این طرح جدید را “پلتفورم‌ها در ارتفاع بالا” نام‌گذاری کرده و توضیح داده است که با این اقدام قصد دارد یک میلیارد نفر در سراسر جهان را به شبکه اینترنت متصل کند. این طور که گفته شده است، سیگنال‌های منتشر شده از این بالن‌ها تمامی ساکنان مناطقی به وسعت صدها مایل را پوشش می‌دهند.

گوگل همچنین گزارش داده است که علاوه بر پرواز بالن‌های Wi-Fi، قصد راه‌اندازی سیستم بی‌سیم ماهواره‌ای را دارد و به صورت هم‌زمان آزمایش روی دیگر انواع فرکانس‌های بی‌سیم را نیز آغاز کرده است.

این طور به نظر می‌رسد که گوگل برای مدت طولانی روی پروژه “پلتفورم‌ها در ارتفاع بالا” کار می‌کرده است. در سال 2000 میلادی این شرکت حق امتیازی را به نام خود به ثبت رساند که “سیستم کنترلی پلتفورم در ارتفاع بالا” نام داشت و شامل یک “وسیله نقلیه فضایی” می‌شد که “قابلیت افزایش اعتماد به سیستم‌های ارتباطی” برای آن تعریف شده بود.