بالاخره PDF با شِیرپوینت مایکروسافت ادغام شد

همکاران سیستم – بیش از سه سال قبل برای نخستین بار درخواست کاربران آنلاین «آفیس 365» و «شِیرپوینت» مایکروسافت مطرح شد تا این امکان فراهم شود که بدون دانلود کردن و ذخیره کردن فایل‌های مبتنی بر فرمت PDF بتوانند روی کانال SharePoint UserVoice مایکروسافت به آنها دسترسی داشته باشند. هفته گذشته دو شرکت مایکروسافت و Adobe سرانجام دسترسی به این قابلیت را آسان کردند.

بر اساس تغییراتی که هم اکنون اعمال شده است سرور «شِیرپوینت» از این پس می‌تواند به صورت پیش‌فرض این قابلیت را مورد پشتیبانی قرار دهد. البته مدیران مایکروسافت هنوز توضیح نداده‌اند که نسخه های اشتراکی/آنلاین اپلیکیشن‌های آفیس چگونه این قابلیت را در اختیار خواهند گرفت. در این زمینه 1926 کاربر سازمانی برای اعمال تغییر مذکور رای دادند که از بین آنها نزدیک به 200 نفر به این موضوع اشاره کردند که نبود این قابلیت سازمان آنها را با مشکل مواجه کرده بود.

مشکل اصلی در این زمینه از این قرار بود: هر زمان که یک کاربر قصد داشت یک فایل PDF را در نرم‌افزار آکروبات مشاهده یا ویرایش کند، این فایل می‌بایست در مرحله اول دانلود می‌شد. ولی یکی از قابلیت‌های جدیدی که مایکروسافت هفته گذشته معرفی کرده این است که فایل‌های PDF هم اکنون می‌توانند برای کاربران «آفیس 365» یا کاربران «وان‌درایو» و «شِیرپوینت» بدون دانلود شدن در دسترس آنها قرار گیرد. این مسئله به آن معنی خواهد بود که از این پس امکان ویرایش چندگانه در فایل‌هایی که همگام سازی نشده‌اند وجود ندارد.

مایکروسافت در وبلاگ رسمی مخصوص «شِیرپوینت» در این خصوص توضیح داد: «در تازه‌ترین مجموعه به‌روزرسانی‌ها ابزارهای PDF با شِیر÷وینت و وان درایو یکپارچه شده است و سیستم Adobe Document Cloud با ارتقا تجربه کاربری ابزارهای‌ مبتنی بر وب خود را به صورت گسترده‌تر در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا این اطمینان حاصل شود که شما به تمامی قابلیت‌های مخصوص فایل‌های PDF در فضای وب و مبتنی بر فضای شِیرپوینت دسترسی دارید».

منبع: zdnet