بازدید روزانه از یوتیوب به 4 میلیارد رسید

بازديد روزانه از یوتیوب به 4 میلیارد رسيد

همکاران سیستم- یوتیوب، وب سایت اشتراک ویدیویی گوگل اعلام کرده است روزانه میزبان 4 میلیارد بازدید کاربران از سراسر جهان است. به گفته یوتیوب میزان بازدید از ویدیوهای این وب سایت در مقایسه با 8 ماه گذشته 25 درصد افزایش یافته است.

به گزارش رویترز، علت افزایش بازدیدها از وب سایت یوتیوب این است که گوگل آن را بر روی تلویزیون و گوشی های هوشمند زیادی عرضه کرده است و حالا دیگر استفاه از رایانه های شخصی تنها راه دسترسی به یوتیوب نیست. یکی دیگر از دلایل افزایش اقبال کاربران در سراسر جهان به یوتیوب این است که گوگل تلاش کرده است محتواهای حرفه ای تر و سطح بالاتری بر روی این وب سایت ارائه کند.

بنا بر اعلام یوتیوب، کاربران در هر دقیقه 60 ساعت فیلم ویدئو را بر روی این وب سایت آپلود می کنند. این رقم در ماه می سال 2011 چیزی در حدود 48 ساعت در دقیقه بود.

یوتیوب که گوگل آن را در سال 2006 به قیمت 1.65 میلیارد دلار خرید به یکی از مهم‌ترین منابع درآمدهای تبلیعاتی این غول جستجوگر تبدیل شده است. چندی پیش گوگل اعلام کرد که از راه پخش تبلیغات گرافیکی که بیشتر آنها در کنار فیلم ها و ویدیوهای یوتیوب به نمایش گذاشته شده است، در سال 5 میلیارد دلار درآمد کسب می کند.

reuters