بازار 623 میلیارد دلاری خدمات ابری تا سال 2023

همکاران سیستم – کارشناسان در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کردن در حالی که ارزش بازار جهانی خدمات پردازش ابری در سال 2018 میلادی 271.96 میلیارد دلار محاسبه شد، این رقم در سال 2023 میلادی از 623.93 میلیارد دلار هم فراتر می‌رود و میانگین رشد سالانه این بازار بین دوره زمانی مذکور 18.1 درصد پیش‌بینی شده است.

افزایش هرچه بیشتر حجم داده‌های تولید شده در سایت‌های اینترنتی و اپلیکیشن‌های موبایلی، افزایش تمرکز بر ارایه برنامه‌های مشتری محور برای هرچه بیشتر مشتریان، و افزایش نیاز برای کنترل و کاهش هزینه‌های سرمایه (CAPEX) و هزینه‌های عملیاتی (OPEX) از مهم‌ترین عواملی محسوب می‌شوند که رشد این بازار در سال‌های پیش‌رو را باعث خواهند شد.

فناوری‌های نوظهور از جمله کلان داده‌ها، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در حال گسترش هستند و در نهایت رشد بازار خدمات پردازش ابری در سطح جهانی را باعث می‌شوند. علاوه بر این، عوامل اصلی مانند امنیت داده‌ها، بازیابی سریع‌تر اطلاعات از بین رفته، و رعایت الزامات انتطباق داده باعث شده است خدمات پردازش ابری سریع‌تر از هر زمان دیگر گسترش یابند.

در این میان گفته شده است که کاهش خطرات،‌ دستیابی به مقیاس پذیری و انعطاف‌پذیری برای حرکت رو به جلو و ذخیره داده، کاهش ذخیره‌سازی در حافظه‌های داخلی و پیچیدگی‌های زیرساختی، و افزایش بهره‌وری سازمانی نیز روی این بازار تاثیر مستقیم برجا گذاشته است.

برخی از بزرگترین شرکت‌های فعال در این حوزه شامل مرکز توسعه خدمات ابری آمازون (AWS)، مایکروسافت، آلفابت، علی‌بابا SAP SE، IBM، اوراکل، VMware و … را شامل می‌شوند.

منبع: finance.yahoo

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *