بازار 50 میلیارد دلاری خدمات زیرساخت‌های ابری در فصل سوم 2021

پذیرش خدمات پردازش ابری توسط کسب‌وکارها هیچ نشانه‌ای از کند شدن را نشان نمی‌دهد و به گفته محققان مرکز تحلیل فناوری Canalys در سه ماهه سوم سال 2021 میلادی همزمان با ادامه یافتن طرح‌های تحول دیجیتال، سرمایه‌گذاری بازار جهانی برای در اختیار گرفتن خدمات زیرساخت‌های ابری به بیش از 50 میلیارد دلار رسیده است.

خدمات زیرساخت‌های ابری شامل ارائه زیرساخت‌ به عنوان یک سرویس و پلتفرم در قالب یک سرویس واحد یا روی یک زیرساخت اختصاصی میزبانی شده خصوصی یا مشترک تعریف می‌شود.

شرکت Canalys در این خصوص توضیح داد:‌ «این خدمات در این سه ماه همچنان با افزایش تقاضای بازار روبرو بوده است. سرمایه‌گذاری‌ها در این بازه زمانی نسبت به سه ماه قبل از آن 2.4 میلیارد دلار بیشتر شده و نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 13 میلیارد دلاری را نشان می‌دهد».

این اتفاق تا حد زیادی به دلیل تاثیر مداوم همه‌گیری ویروس کرونا است تا سازمان‌ها را مجبور به اتخاذ فرآیندهای دیجیتال جدید کند تا از تداوم فعالیت‌های کسب‌وکار اطمینان حاصل شود و کارمندان و مشتریان در حالی که در خانه‌های خود هستند؛ همچنان بتوانند فعالیت‌های کاری را دنبال کنند.

تحقیقات جدیدی که توسط شرکت آی‌بی‌ام انجم شده نشان می‌دهد که بحران سلامت، تحولات دیجیال را تا 59 درصد در سازمان‌ها سریع‌تر کرده است.

همچنین خدمات رایانش ابری نیز تا حد زیادی به بزرگ‌ترین بخش برای سرمایه‌گذاری کسب‌و‌کارها تبدیل شده‌اند تا امکان پذیرش فرآیندهای جدید، از دیجیتالی کردن محصولات و خدمات گرفته تا بهبود تجربیات مشتری فراهم شود.

منبع: zdnet