بازار 4.1 تریلیون دلاری آی‌تی در سال 2021

براساس آخرین پیش‌بینی‌های مرکز تحقیقاتی گارتنر گفته شد ارزش بازار جهانی فناوری اطلاعات در سال 2021 میلادی به 4.1 تریلیون دلار می‌رسد که این رقم رشد 8.4 درصدی را نسبت به سال 2020 نشان خواهد داد.
بخش اصلی که ارزش بازار جهانی فناوری ارتباطات و اطلاعات را رونق می‌بخشد نوآورانه‌های حوزه تجارت دیجیتال است که در اصل از بخش‌های تجاری خارج از حوزه آی‌تی تامین می‌شود و به عنوان هزینه درآمد یا هزینه کالاهای فروخته شده (COGS) به دست می‌آید.
«جان-دیوید لاولاک» مدیر ارشد تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «حوزه آی‌تی مانند گذشته فقط از فعالیت‌های شرکت‌ها پشتیبانی نمی‌کند، بلکه به طور کامل در ارایه ارزش‌های تجاری نیز مشارکت دارد.»
او توضیح داد: «فناوری اطلاعات نه تنها به جز تمرکز روی دفتر کار به عامل رونق تجارت تبدیل شده است، بلکه تغییراتی را در منبع سرمایه گذاری ایجاد کرده است و به سازمان‌ها کمک می‌کند با حذف هزینه‌های جاری، درآمدهای خود را افزایش دهند.»
پیش‌بینی می‌شود تمام بخش‌های حوزه فناوری اطلاعات تا سال 2022 میلادی رشد مثبت را پیش روی خود تجربه کنند. بالاترین رشد مربوط به فروش دستگاه‌های الکترونیکی می‌شود که گارتنر برای آن افزایش درآمد 14 درصدی را پیش بینی کرده است و پس از آن بخش نرم افزار‌های سازمانی با رشد 10.8 درصدی قرار دارد. زیرا سازمان‌ها بیش از هر زمان دیگر بر ایجاد محیط‌های آسان‌تر، ابتکاری و تولیدی برای نیروی کار خود متمرکز شده‌اند.

منبع: itp