بازار 3.9 میلیارد دلاری خدمات هوش مصنوعی در عرصه امنیت سایبری

همکاران سیستم – هوش مصنوعی در عرصه امنیت سایبری هر روز کاربردها و قابلیت‌های خود را بیشتر می‌کند و تا امکان شناسایی و تشخیص تهدیدهای بالقوه با کارایی و دقت بالا فراهم شود. سازمان‌هایی که دامنه فعالیت‌های خود را به مناطق جغرافیایی مختلف گسترش می‌دهند حجم گسترده‌ای از داده‌ها را در اختیار دارند که و با تحلیل آنها سعی می‌کنند چشم انداز بهتری برای حرکت به جلو داشته باشند. با این حال مجرمان اینترنتی و هکرها به منظور دسترسی به این اطلاعات محرمانه و طبقه‌بندی شده نهایت تلاش خود را انجام می‌دهند تا امنیت سازمان‌ها را زیرپا بگذارند. همان طور که نیاز به محافظت از داده‌ها و تهدیدهای خارجی افزایش میابد، شرکت‌های امنیتی می‌کوشند راه‌حل‌های کارآمدتر و بهتری را ارایه دهند.

در گزارش جدید «هوش مصنوعی در حوزه امنیت سایبری» که به تازگی منتشر شده است، بازار این عرصه به همراه تحلیل‌های دقیق برای آینده این دو حوزه در کنار یکدیگر مشخص شد و کارشناسان پیش‌بینی‌های خود را در این زمینه انجام دادند.

با این توضیحات، کارشناسان پیش‌بینی کردند ارزش بازار جهانی خدمات هوش مصنوعی در عرصه امنیت سایبری در سال 2019 میلادی به 3.9 میلیارد دلار می‌رسد و پیش‌بینی می‌شود در سال 2025 میلادی بازار جهانی خدمات امنیت سایبری مجهز به هوش مصنوعی ارزشی بالغ بر 34.81 میلیارد دلار داشته باشد.

بر این اساس کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که بین سال‌های 2019 تا 2025 میلادی بازار جهانی خدمات هوش مصنوعی در سیستم‌های امنیت سایبری میانگین رشد سالانه 31 درصدی را تجربه کند.

منبع: marketwatch

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *