بازار 3.8 تریلیون دلاری صنعت فناوری در سال 2019 میلادی

همکاران سیستم – میزان سرمایه‌گذاری بازار جهانی در صنعت فناوری اطلاعات طی سال 2019 میلادی نسبت به سال قبل با رشد 3.2 درصدی به 3.8 تریلیون دلار خواهد رسید و این اتفاق در جریان رونق هرچه بیشتر خدمات پردازش ابری، اینترنت اشیا (IoT) و مراکز داده صورت می‌گیرد.

بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی گارتنر، سرمایه‌گذاری جهانی در حال انجام تغییرات تدریجی از بازارهای اشباع شده نظیر تلفن‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی است تا تمرکز بیشتری روی بازارهای ارزشی ویژه در حوزه خدمات سازمانی صورت گیرد و محصولات پیشرفته‌تری در این زمینه عرضه شود.

زیرساخت‌های مخصوص مراکز داده، خدمات پردازش ابری و اینترنت اشیا پتانسیل کافی در اختیار دارند تا میزان کارایی و بهره‌وری در فضاهای سازمانی ارتفا پیدا کند و وظایف برون سپاری سازمانی آسان‌تر انجام شود، در عملیات‌ها و زنجیره‌های سازمای سیستم‌های بهتر ارایه شود، حسگرهای مربوط به اینترنت اشیا هوشمندتر شوند، و توانایی‌های مربوط به ذخیره‌سازی و تحلیل داده‌ها ارتقا یابد.

اگرچه هنوز تعرفه‌های واردات محصولات میان ایالات متحده و چین مشخص نشده است، ولی شایعات در مورد رکود اقتصادی و آشفتگی‌های فعلی در بازار اروپا به دلیل تصمیم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا تاثیراتی را در این زمینه برجا گذاشته است و مرکز تحقیقاتی گارتنر بر این باور است که دلایل کافی وجود دارد که به رشد بازار جهانی بازار فناوری اطلاعات در سال جاری خوشبین باشیم.

پیش‌بینی شده است در سال 2019 میلادی ارزش بازار جهانی نرم‌افزار با رشد 8.5 درصدی به 431 میلیارد دلار خواهد رسید و این بازار در سال 2020 میلادی با رشد 8.2 درصدی بازاری به ارزش 466 میلیارد دلار در اختیار خواهد داشت.

منبع: zdnet