بازار 284 میلیارد دلاری خدمات رایانش ابری در سال 2024

بر اساس گزارش جدید منتشر شده توسط مرکز تحقیقاتی Canalys، سازمان‌ها در سراسر جهان طی سال 2019 میلادی برای در اختیار گرفتن قابلیت‌ها و خدمات رایانش ابری 107 میلیارد دلار سرمایه گذاری کردند که این رقم نسبت به میزان پرداخت هزینه از سوی آن‌ها در سال قبل 37 درصد بیشتر بود. در این میان چندان جای تعجب نبود که طی سال 2019 میلادی یک‌سوم از تمام درآمد به دست آمده در بازار جهانی خدمات رایانش ابری را شرکت توسعه خدمات AWS آمازون از آن خود کرد.
با دیجیتالی شدن هرچه بیشتر صنایع، کسب و کارها میزان سرمایه گذاری خود را روی زیرساخت‌های-به عنوان-خدمت (IaaS) افزایش داده‌ و سرمایه گذاری‌های خود را در بخش سرورها، سیستم‌های ذخیره سازی داده، سیستم‌های پردازشی و سایر سرویس‌های مبتنی بر فضای رایانش ابری بیشتر کردند تا از این طریق بتوانند توان نظارت بیشتری بر فضای امنیتی داشته باشند.

رایانش ابری
این خبر در حالی منتشر شده است که سازمان‌ها هم اکنون تمایل بیشتری به افزایش استفاده از زیرساخت‌های ابری در مقیاس گسترده دارند و همین مسئله موجب شده است تقاضا برای در اختیار گرفتن قابلیت‌های مذکور افایش یابد. کارشناسان مرکز Canalys بر این باورند که تقاضای بازار جهانی برای استفاده از این خدمات در پنج سال آینده افزایش می‌یابد. گزارش جدید نشان می‌دهد مجموع سرمایه گذاری‌های صورت گرفته در بازار جهانی خدمات رایانش ابری در سال 2024 میلادی به 284 میلیارد دلار می‌رسد.

منبع: Zdnet