بازار 235 میلیارد دلاری نرم افزارهای مراکز داده تا سال 2026

هم اکنون که سال 2019 میلادی رو به پایان است گزارش نهایی «بازار نرم افزارهای تعریف شده بر پایه مراکز داده» (SDDC) منتشر شد. این گزارش اجزای مختلف بازار از جمله نرم‌ افزارهای تعریف شده پردازشی، نرم افزارهای تعریف شده شبکه، نرم افزارهای تعریف شده ذخیره سازی داده، نرم‌ افزارهای تعریف شده برای سازمان‌های کوچک و بزرگ، نرم‌ افزارهای مخصوص سازمان‌ها، مراکز ارایه دهنده خدمت مخابراتی و مراکز ارایه دهنده سرویس‌های ابری در عرصه مراکز داده را به همراه چشم انداز آتی برای فعالیت این مراکز بین سال‌های 2019 تا 2026 میلادی نشان می‌دهد.
بررسی جدید توسط مرکز تحقیقاتی «گلوبال مارکت اینسایت» انجام شده است و بر اساس آخرین ارزیابی‌های صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود سال 2026 میلادی ارزش بازار جهانی نرم افزارهای مختص مراکز داده به بیش از 235 میلیارد دلار برسد. در این گزارش اعلام شده است که افزایش درخواست برای در اختیار گرفتن منابع، انعطاف پذیری، یکپارچگی داده‌ها، مجازی سازی و پیش بینی پذیری بین مشاغل مختلف مهم‌ترین عواملی محسوب می‌شوند که در این بازار زمانی روی بازار نرم افزارهای مراکز داده اثر می‌گذارند.
افزایش تسلط بر خدمات رایانش ابری در کنار رشد مداوم اپلیکیشن‌های کاربردی تجاری و مصرفی در سراسر جهان موجب شده است صنعت نرم افزارهای مخصوص مراکز داده رشد چشمگیری را تجربه کند. روند رو به رشد تقاضای کاربران جهانی برای تماشای ویدیوهای آنلاین، خریدهای آنلاین و گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی نیز مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار بر رونق این بازار محسوب می‌شود.
گسترش هرچه بیشتر گوشی‌های هوشمند در عرصه جهانی در کنار نفوذ فزاینده اینترنت بین مردم در منطقه آسیا پسیفیک باعث شده است این نقطه از جهان به قطب اصلی بازار نرم افزارهای مراکز داده تبدیل شود.
این گزارش اعلام کرده است که شرکت‌های سیسکو، فوجیتسو، هیتاچی دیتا سیستمز، اچ‌پی اینترپرایز، هوآوی، آی‌بی‌ام، جونیپر نتورکز، مایکروسافت، ان‌ای‌سی، نِت‌اَپ، نوتانیکس، اوراکل و وی‌ام‌ویر بزرگترین بازیگران این عرصه در سال‌های پیش‌رو خواهند بود.
منبع: prnewswire