بازار 150 میلیارد دلاری خدمات امنیت سایبری در سال 2021

همزمان با افزایش حملات سایبری در سراسر جهان، مشاغل و سازمان‌هایی مختلف تمایل بیشتری برای سرمایه‌گذاری در حوزه ابزارها و فناوری‌های امنیتی دارند تا خود را در مقابل این حملات ایمن کنند.

در گزارشی که روز گذشته منتشر شد شرکت تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرد سرمایه‌گذاری‌های جهانی در زمینه امنیت اطلاعات و خدمات مدیریت ریسک طی سال جاری به بیش از 150.4 میلیارد دلار خواهد رسید که این رقم رشد 12.4 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

محققان گارتنر در پیش‌بینی‌های خود به چند روند عامل و تاثیرگذار در این زمینه اشاره کردند. در گزارش نهایی آنها گفته شد سازمان‌هایی که به حفظ نیروی کار از راه دور ادامه می‌دهند، می‌بایست از آنها در برابر تهدیدات سایبری محافظت کنند.

در این میان کسب‌وکارهای بیشتری تمایل پیدا کرده‌اند فعالیت‌های خود را به فضای ابری انتقال دهند و آنها نیز می‌بایست ابزارهای امنیتی قوی‌تری را در اختیار بگیرند. سیستم‌های امنیتی برای اثرگذاری بالا بیش از هر زمان دیگر به فناوری‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی متکی شده‌اند.

«لاورنس پینگری» مدیر ارشد تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «سازمان‌ها همچنان با خواسته‌های امنیتی و نظارتی در فضای ابری عمومی و نرم افزارهای خود به عنوان یک سرویس برخورد می‌کنند. با نگاه رو به جلو درخواهیم یافت سیگنال‌های اولیه بازار در زمینه رشد سیستم‌های اتوماسیون و اتخاذ هرچه بیشتر فناوری‌های یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی در سال جاری رخ خواهد داد. کسب و کارها برای مقابله هرچه بیشتر با حملات سایبری فعالیت‌های خود در زمینه شناسایی تهدید و پاسخگویی سریع به حملات را گسترش داده‌اند».

منبع: techrepublic