بازار ۹۶ میلیارد دلاری نرم‌افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۸

هکاران سیستم- مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرده است ارزش بازار جهانی سیستم‌های امنیتی در سال ۲۰۱۸ میلادی به بیش از ۹۶.۳ میلیارد دلار برسد که این رقم نسبت به سال ۲۰۱۷ رشد ۸ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش وب‌سایت itp؛ گارتنر توضیح داد در حال حاضر به دلیل قوانین وضع‌شده، تغییر نحوه تفکر خریداران، آگاهی بیش‌تر یا افزایش تهدیدهای سایبری و همچنین سیر تکاملی استراتژی‌های وضع شده برای فضای دیجیتالی کسب‌و‌کار، سازمان‌ها بیش از گذشته در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کنند.
«راجرو کونتو» مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «در مجموع می‌توان گفت بخش اعظم هزینه پرداخت شده در بازار نرم‌افزارهای امنیتی توسط سازمان‌ها پرداخت می‌شود و این اتفاق به معنی واکنش آن‌ها به نقص‌های امنیتی و حملات سایبری گسترده در سراسر جهان انجام می‌شود.»

نرم افزارهای امنیتی

او در ادامه توضیح داد: «حملات سایبری از جمله WannaCry، NotPetya و یکی از جدیدترین آن‌ها به نام Equifax تاثیرات مستقیم بر میزان پرداخت هزینه در بخش نرم‌افزارهای امنیتی برجا گذاشته‌اند. زیرا این نوع حملات طی سه سال گذشته زیادتر شده‌اند.»
هم‌چنین عوامل دیگری هم وجود دارند که باعث می‌شوند میزان پرداخت هزینه در بخش سیستم‌های امنیتی افزایش یافته است که از جمله آن‌ها باید به انطباق با قوانین جدید تعریف شده و حفظ هر چه بیش‌تر داده‌ها در حریم شخصی اشاره کرد.
مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرده است در سال ۲۰۲۰ میلادی بیش از ۶۰ درصد سازمان‌ها روی ابزارهای چندگانه امنیت داده مانند سیستم‌های جلوگیری از سرقت اطلاعات، رمزگذاری و سیستم‌های متمرکز بر داده، و همچنین ابزارهای حفاظتی سرمایه‌گذاری می‌کنند.