بازار ۵ میلیارد دلار نرم‌افزارهای روبوتیک تا سال ۲۰۲۰

بازار ۵ میلیارد دلار نرم‌افزارهای روبوتیک تا سال ۲۰۲۰

همکاران سیستم- شرکت UiPath در کسب و کار «روبوت‌های نرم‌افزاری» فعالیت می‌کند و مرکز تحقیقاتی Transparency Market پیش‌بینی کرده است ارزش بازار این نرم‌افزارها که در سال ۲۰۱۳ میلادی کمتر از ۲۰۰ میلیون دلار بود، در سال ۲۰۲۰ از ۵ میلیارد دلار هم فراتر رود.به گزارش وبسایت ZDnet، استارت‌آپ‌های رومانیایی Blue Prism و Automation Anywhere هم‌اکنون سرمایه‌گذاری‌های خود را در این زمینه آغاز کرده‌اند و حجم معاملات سالانه آنها به بیش از ۲ میلیون دلار رسیده است.
این گروه از حدود ۱۰ سال قبل همکاری با یکدیگر را آغاز کردند. در ابتدا محصولات آنها بازار مصرفی را هدف گرفته بود. سپس آنها تولید رابط‌های کاربری اتوماسیون را برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار ارایه کردند و این گام باعث شد آنها بتوانند ایده‌های خود را مورد آزمون قرار دهند و بازخوردهای مربوطه را جمع‌آوری کنند.
این شرکت‌ها چند سال قبل فعالیت خود را برای ساخت پلتفرم روبوتیک اتوماسیون فرآیندها آغاز کردند. «میهای بادیتا» تحلیلگر برتر مرکز UiPAth در این خصوص گفت: «ما با تاخیر وارد این عرصه شدیم. بنابراین از آخرین فناوری‌های ارایه شده در این زمینه بهره می‌بریم».
روبوت نرم‌افزاری UiPAth از کاربران تقلید می‌کند. این سیستم نرم‌افزاری نمایشگر رایانه را زیر نظر می‌گیرد و هر اقدامی که کاربر انجام دهد را به خاطر می‌سپارد. این سیستم نرم‌افزاری می‌تواند روی دکمه‌ها کلیک کند، فرآیند کپی و انتقال داده‌ها را انجام دهد، به دنبال شماره‌های خاص در یک فایل PDF بگردد، یا اطلاعات مربوط به مشتری که با او تماس تلفنی برقرار شده است را به نمایش بگذارد.
این نرم‌افزار هم‌اکنون در یک شرکت بیمه مستقر شده است. مشتری اطلاعات مورد نیاز را در فرم‌هایی که از سوی این شرکت بیمه ارایه شده است پر می‌کند و پس از ضمیمه کردن، از طریق پست الکترونیکی آنها را به شرکت مربوطه می‌فرستد. سپس این روبوت نرم‌افزاری فایل‌های ضمیمه را به صورت خودکار ذخیره می‌کند، اطلاعات را تایید می‌کند، داده‌ها را از بخش‌های ویژه استخراج می‌کند، و آنها را به نرم‌افزار شرکت بیمه انتقال می‌دهد تا کارمندان شرکت بتوانند آنها را مورد استفاده قرار دهند.