بازار ۵۷ میلیارد دلاری آمریکای لاتین در حوزه فناوری‌های دیجیتالی

همکاران سیستم- مجموعه هزینه‌های مرتبط با نقل و انتقالات دیجیتالی در منطقه آمریکای لاتین طی دو سال آینده به ۵۷ میلیارد دلار می‌رسد و این رقم را مرکز تحقیقاتی IDC بر اساس آخرین گمانه‌زنی‌های خود اعلام کرده است.
به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ رقم یاد شده معادل ۴۰ درصد از تمام هزینه مربوط به صنعت فناوری اطلاعات در این منطقه خواهد بود. این در حالی است که سازمان‌های مستقر در آمریکای لاتین سرعت پروژه‌های کنونی مرتبط با محصولات، خدمات و سیستم‌های پشیتبانی برای دیجیتالی کردن فعالیت‌های خود را افزایش می‌دهند.


بزرگترین پیشرفت‌ها در این بازار در بخش فروش کالا، بانکداری و واحدهای بیمه مشاهده خواهد شد و این درحالی خواهد بود که بخش عمومی نیز در رتبه بعدی سرمایه‌گذاری‌های خود را ادامه خواهد داد.
در حوزه فناوری‌های خاص که به صورت گسترده در پروژه‌های نقل و انتقال دیجیتالی مشاهده می‌شود و سازمان‌های مستقر در منطقه آمریکای لاتین آن را مدیریت می‌کنند، مرکز تحقیقاتی IDC‌ پیش‌بینی کرده است یک‌سوم طرح‌های مربوطه مبتنی بر فناوری‌های هوش مصنوعی دنبال شوند و در مجموع نیمی از اپلیکیشن‌ها مبتنی بر سیستم‌های هوش مصنوعی به فعالیت خود ادامه دهند.
روبات‌های نرم‌افزاری مروبط به خدمات مشتری در این میان بیش از نیمی از سرویس‌های مربوطه را ارایه می‌کنند. مرکز تحقیقاتی IDC همچنین اعلام کرد کمبود نیروی ماهر از دیگر مواردی است که در این منطقه به شدت مشاهده می‌شود.