بازار ۳.۵۴ تریلیون دلاری IT در سال ۲۰۱۶

بازار ۳.۵۴ تریلیون دلاری IT در سال ۲۰۱۶

همکاران سیستم- ارزش بازار جهانی فناوری اطلاعات در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۳.۵۴ تریلیون دلار می‌رسد و در این زمینه نرم‌افزار و مراکز داده دو برنده اصلی برای کسب بیشترین درآمد محسوب می‌شوند و در مقابل میزان سرمایه‌گذاری در بخش سخت‌افزار کاهش می‌یابد.
به گزارش وبسایت ZDnet، مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرد میزان پرداخت پول در بازار جهانی IT طی سال جاری میلادی رشد ۰.۶ درصدی را تجربه می‌کند. در سال ۲۰۱۵ میلادی ارزش این بازار ۳.۵۲ تریلیون دلار برآورد شده بود.
لازم به ذکر است که در سال ۲۰۱۵ میلادی میزان پرداخت پول در بازار جهانی IT نسبت به سال قبل از آن افت ۲۱۶ میلیارد دلاری را تجربه کرد و البته گارتنر پیش‌بینی کرده است ارزش این بازار در سال ۲۰۱۴ میلادی تا سال ۲۰۱۹ مجددا محقق نخواهد شد.
گارتنر توضیح داد بازار جهانی دستگاه‌های الکترونیکی شامل رایانه‌های شخصی، تلفن‌های همراه، تبلت‌ها و چاپگرها در سال ۲۰۱۶ میلادی کاهش ۱.۹ درصدی را تجربه می‌کند. دلایلی برای این اتفاق وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به ضعف شرایط اقتصادی در روسیه، ژاپن و برزیل، کاهش درخواست بازار برای خرید رایانه‌های لوحی و تغییر رویه بازارهای جدید برای خرید تلفن‌های همراه ارزان قیمت اشاره کرد.
ارزش بازار جهانی سیستم‌های مرکز داده در سال جاری میلادی ۷۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم رشد ۳ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد. گارتنر توضیح داد بازار سرورها بیش از پیش‌بینی‌های قبلی قوت خواهد گرفت.
نرم‌افزار بزرگترین بخش برای افزایش درآمدها خواهد بود و ارزش بازار آن در سال جاری میلادی ۳۲۶ میلیارد دلار برآورد خواهد شد که این رقم نسبت به سال قبل رشد ۵.۳ درصدی را نمایان می‌کند.