بازار ۱.۷ تریلیون دلاری تحول دیجیتالی سازمان‌ها در سال ۲۰۱۹

همکاران سیستم- بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی IDC، در پایان سال ۲۰۱۹ میلادی میزان ارزش مجموع سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در بخش تحولات دیجیتالی سازمان‌های جهان به ۱.۷ تریلیون دلار می‌رسد که این رقم نسبت به ارزش آن در سال ۲۰۱۷ میلادی ۴۲ درصد بیشتر است.
به گزارش وب‌سایت techrepublic؛ میزان سرمایه‌گذاری در عرصه فناوری‌های مرتبط با تحولات دیجیتالی سازمان‌ها همچنان در حال افزایش است و این روند در تمامی مناطق جغرافیایی و صنایع مختلف دیده می‌شود. بر اساس اطلاعات مندرج در گزارش جدید منتشر شده، ۵۹ درصد شرکت‌ها هم اکنون در مراحل نخست تحولات دیجیتالی قرار دارند که IDC از این فرآیند با عنوان «بن‌بست دیجیتال» یاد می‌کند.
«شاون فیتزجرالد» مدیر تحقیقات استراتژیک تحولات دیجیتال در شرکت IDC گفت: «پیش‌بینی‌های سال جاری نشان می‌دهد که آخرین تصمیمات اتخاذ شده در مورد برنامه‌ها، فناوری‌ها و فرآیندهای اصلی نیازمند آن است تا در جریان اقتصاد دیجیتال به موفقیت برسد و در این راستا تعداد بیشتری از شرکت‌ها با تحولات دیجیتال سازگار شده‌اند.»

او در ادامه توضیح داد: «در حالی که ما شاهد تعداد بیشتری از شرکت‌ها هستیم که به تحولات دیجیتالی روی آورده‌اند، همچنان باز هم شکاف بزرگی بین رهبران و بازماندگان در این عرصه وجود دارد و این اتفاق روی سازمان‌هایی که نمی‌توانند تحولات دیجیتالی را در اختیار بگیرند تاثیرات قابل ملاحظه برجا گذاشته است».
در این گزارش اعلام شد پایان سال ۲۰۱۸ میلادی دست‌کم ۴۰ درصد سازمان‌ها گروه‌هایی متشکل از کارمندان متخصص برای تحولات دیجیتالی در اختیار گرفته‌اند که این گروه‌ها در مقابل اجرای سیاست‌های تحول دیجیتالی با یک مدیر فعالیت می‌کنند و نتایج بهتری به دست می‌آورند.