بازار ۱۳۱ میلیارد دلاری خدمات رایانش عمومی در سال ۲۰۱۳

بازار ۱۳۱ میلیارد دلاری خدمات رایانش عمومی در سال ۲۰۱۳

همکاران سیستم – طبق گزارش مؤسسهٔ تحقیقاتی گارتنر، بازار خدمات رایانش عمومی در سال جاری نه تنها با بحران مواجه نخواهد شد، بلکه رشدی معادل ۵٫ 18 درصد را تجربه خواهد کرد.
به گزارش وب سایت zdnet، در این گزارش پیش‌بینی شده است که درآمدهای این بخش از بازار به ۱۳۱ میلیارد دلار خواهد رسید. این در حالی است که در سال گذشتهٔ میلادی درآمد بخش رایانش عمومی معادل ۱۱۱ میلیارد دلار برآورد شده بود. بخش زیر ساخت به عنوان سرویس (IaaS) که شامل خدمات محاسبهٔ ابری و ذخیره‌سازی ابری است، با ۷٫ ۴۳ درصد رشد بیشترین میزان رشد را خواهد داشت. درآمد این بخش در سال جاری به ۹ میلیارد یورو خواهد رسید. پیش‌بینی می‌شود دو بخش تبلیغات آنلاین در فضای ابری و نرم افزار به عنوان خدمت هم در سال ۲۰۱۳ رشد قابل قبولی داشته باشند.
رشد این بازار در قدرت‌های نوظهور اقتصاد جهانی سرعت بالایی دارد و در کشوری مانند چین به سرعت در حال رشد است اما این بازار در کشورهای آمریکای شمالی، اروپای غربی، ژاپن و کشورهای حاشیهٔ اقیانوس آرام از روند رشد آهسته‌تری برخوردار است. گارتنر به تولیدکنندگان محصولات ابری و ارائه دهندگان خدمات ابری توصیه می‌کند که برای بازاریابی مناطق جغرافیایی را نیز مدنظر داشته باشند.
در این گزارش آمده است، تولیدگنندگان حتی به فرض ویژگی‌های مشابه کشور‌ها نباید تنها یک استراتژی عمومی فروش داشته و انتظار داشته باشند که سیاست‌هایشان در همه کشور‌ها و مناطق جغرافیایی نتایج یکسان به همراه داشته باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *