بازار ۱۲۵ میلیارد دلاری در انتظار راهکارهای پردازش ابری ویژه کسب و کارهای کوچک

بازار ۱۲۵ میلیارد دلاری در انتظار راهکارهای پردازش ابری ویژه کسب و کارهای کوچک

همکاران سیستم- یافته‏‌های یک مطالعه نشان می‌‏دهد بازار جهانی راهکارهای پردازش ابری برای کسب و کارهای کوچک و متوسط تا سال ۲۰۱۶ به ۱۲۵ میلیارد دلار خواهد رسید.
به گزارش وب‏‌سایت zdnet، مطالعه‏‌ای که توسط پرللز (Parallels)، یکی از شرکت‏‌های عرضه‌‏کننده فناوری‏‌های پردزاش ابری صورت گرفته است نشان می‌‏دهد شرکت‏‌ها و کسب و کارهای کوچک با شدت بیشتری در حال استفاده از فناوری‏‌های پردازش ابری هستند. این شرکت پیش‌‏بینی کرده است که بازار راهکارهای پردازش ابری ویژه کسب و کارهای کوچک و متوسط در آمریکا تا سال ۲۰۱۶ به ۳۲ میلیارد دلار برسد. این رقم در ابتدای سال گذشته میلادی ۹. ۱۸ میلیارد دلار بوده است. بنا بر این پیش‌‏بینی، بازار این راهکار‌ها سالانه ۱۹ درصد رشد خواهد داشت.
این شرکت پیش‌‏بینی کرده است بازار جهانی فناوری‌‏های پردازش ابری برای کسب و کارهای کوچک و متوسط تا سال ۲۰۱۶ به رقم ۱۲۵ میلیارد دلار خواهد رسید.
در این مطالعه که در آن ۶۰۰ کسب و کار کوچک و متوسط مورد بررسی قرار گرفته است، کسب و کارهایی که دارای کمتر از ۲۰ کارمند هستند به عنوان کسب و کارهای خُرد شناخته شده‏‌اند. کسب و کارهای بین ۲۰ تا ۱۰۰ کارمند نیز به عنوان کسب و کارهای کوچک شناخته شده‌‏اند. در این گزارش کسب و کارهای بین ۱۰۰ تا ۹۹۹ کارمند نیز کسب و کارهای متوسط نامیده شده‌‏اند.
بر اساس یافته‌‏های این مطالعه، ۳۰ درصد از کسب و کارهای خرد و کوچکی که در حال حاضر فاقد سرور هستند قصد دارند در سه سال آینده از سرورهای میزبان استفاده کنند. پژوهشگران دریافته‌‏اند کسب و کار‌ها رفته رفته در زمینه استفاده از سرورهای میزبان در کنار سایر خدمات IaaS (عرضه زیرساخت‏‌ها در قالب خدمات) پیچیده‏‌تر می‌‏شوند. ۴۰ درصد از این کسب و کار‌ها در حال حاضر از برخی خدمات مرتبط با سرور‌ها مثل ذخیره فایل‌‏های پشتیبان در سرور‌ها، خدمات امنیتی و پایگاه‏‌های داده SQL استفاده می‌‏کنند.
این مطالعه نشان می‌‏دهد ایمیل میزبان پس از خدمات مرتبط با سرور‌ها یکی از پررشد‌ترین خدمات پردازش ابری در میان کسب و کارهای کوچک و متوسط است.