ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

بازار ۱۰ میلیارد دلاری راهکارهای مدیریت تامین منابع در سال ۲۰۱۴

بازار ۱۰ میلیارد دلاری راهکارهای مدیریت تامین منابع در سال ۲۰۱۴

همکاران سیستم- تحلیل‏گران گارتنر اعلام کرده‏اند بازار نرم‏افزارها و اپلیکیشن‏‌های مدیریت زنجیره تامین در سال ۲۰۱۴ به مرز ۱۰ میلیارد دلار نزدیک شده است.
شرکت پژوهشی گارتنر در گزارشی اعلام کرده است بازار راهکارهای مدیریت زنجیره تامین و تدارکات (SCM) در سال گذشته میلادی با رشدی ۱۰.۸ درصدی به ۹.۹ میلیارد دلار رسیده است. به اعتقاد تحلیل‏گران گارتنر استفاده از راهکارهای مدیریت تامین منابع یکی از مهم‌ترین منابع کسب و کارها برای دستیابی به مزایای رقابتی است، چرا که استفاده از این راهکارها پیامدهایی همچون افزایش رضایتمندی مشتریان، افزایش چابکی کسب و کارها و ارتقا سطح عملیاتی آنها دارد.
بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۴ بازار راهکارهای نرم‌‏افزاری مدیریت تامین منابع ۹ درصد و بازار راهکارهای ابری نیز ۱۷ درصد رشد داشته است. برآوردهای این شرکت همچنین نشان می‌‏دهد شرکت آلمانی SAP با سهمی ۲۵.۸ درصدی که از درآمدهای این بازار به خود اختصاص داده است، برترین عرضه‌‏کننده این راهکارها است. شرکت اوراکل نیز ۱۴.۶ درصد از درآمدهای حاصل از فروش این راهکارها را به خود اختصاص داده است و در جایگاه دوم ایستاده است. شرکت JDA Software نیز با سهمی ۴.۴ درصدی از این بازار رتبه سوم را از آن خود کرده است. شرکت‏های Manhattan Associates و ایپکور نیز به ترتیب با ۱.۹ و ۱.۶ درصد از این درآمدها نیز در رده چهارم و پنجم ایستاده‌‏اند. حدود ۵۱.۷ درصد از کل درآمدهای حاصل از بازار راهکارهای مدیریت تامین منابع به دیگر شرکت‏‌های عرضه‏‌کننده رسیده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *