بازار ۱۰ میلیارد دلاری راهکارهای مدیریت تامین منابع در سال ۲۰۱۴

بازار ۱۰ میلیارد دلاری راهکارهای مدیریت تامین منابع در سال ۲۰۱۴

همکاران سیستم- تحلیل‏گران گارتنر اعلام کرده‏اند بازار نرم‏افزارها و اپلیکیشن‏‌های مدیریت زنجیره تامین در سال ۲۰۱۴ به مرز ۱۰ میلیارد دلار نزدیک شده است.
شرکت پژوهشی گارتنر در گزارشی اعلام کرده است بازار راهکارهای مدیریت زنجیره تامین و تدارکات (SCM) در سال گذشته میلادی با رشدی ۱۰.۸ درصدی به ۹.۹ میلیارد دلار رسیده است. به اعتقاد تحلیل‏گران گارتنر استفاده از راهکارهای مدیریت تامین منابع یکی از مهم‌ترین منابع کسب و کارها برای دستیابی به مزایای رقابتی است، چرا که استفاده از این راهکارها پیامدهایی همچون افزایش رضایتمندی مشتریان، افزایش چابکی کسب و کارها و ارتقا سطح عملیاتی آنها دارد.
بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۴ بازار راهکارهای نرم‌‏افزاری مدیریت تامین منابع ۹ درصد و بازار راهکارهای ابری نیز ۱۷ درصد رشد داشته است. برآوردهای این شرکت همچنین نشان می‌‏دهد شرکت آلمانی SAP با سهمی ۲۵.۸ درصدی که از درآمدهای این بازار به خود اختصاص داده است، برترین عرضه‌‏کننده این راهکارها است. شرکت اوراکل نیز ۱۴.۶ درصد از درآمدهای حاصل از فروش این راهکارها را به خود اختصاص داده است و در جایگاه دوم ایستاده است. شرکت JDA Software نیز با سهمی ۴.۴ درصدی از این بازار رتبه سوم را از آن خود کرده است. شرکت‏های Manhattan Associates و ایپکور نیز به ترتیب با ۱.۹ و ۱.۶ درصد از این درآمدها نیز در رده چهارم و پنجم ایستاده‌‏اند. حدود ۵۱.۷ درصد از کل درآمدهای حاصل از بازار راهکارهای مدیریت تامین منابع به دیگر شرکت‏‌های عرضه‏‌کننده رسیده است.