بازار یک تریلیون دلاری در انتظار سیستم‌های هوشمند

بازار یک تریلیون دلاری در انتظار سیستم‌های هوشمند

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی داده‌های بین‌المللی (IDC) پیش‌بینی کرده است بازار سیستم‌های هوشمند تا سال ۲۰۱۹ از مرز یک تریلیون دلار خواهد گذشت.برآوردهای آی‌دی‌سی نشان می‌دهد بازار سیستم‌های هوشمند با چنان سرعتی در حال رشد است که در سال ۲۰۱۹ میلادی از مرز یک تریلیون دلار خواهد گذشت. این شرکت همچنین پیش‌بینی کرده است تا سال ۲۰۱۹ تعداد سیستم‌های هوشمند مورد استفاده در صنایع مختلف از مرز ۲ میلیارد خواهد گذشت. صنایعی مثل حمل و نقل، صنعت خانه‌های هوشمند و انرژی از جمله مهم‌ترین بخش‌هایی است که استفاده از سیستم‌های هوشمند در آن‌ها با سرعت رشد خواهد یافت.

برآوردهای آی دی سی حکایت از آن دارد که بازار سیستم‌های هوشمند که متشکل از محصولاتی مثل خرده‌پردازشگرها، رابط‌های کاربری و سیستم‌های عامل سطح بالا است از ۷۷۵ میلیارد دلار در سال جاری به یک تریلیون دلار در سال ۲۰۱۹ خواهد رسید. همچنین پیش‌بیینی می‌شود محصولات عرضه شده در این بازار از ۱.۴ میلیارد واحد در سال جاری به ۲.۲ میلیارد واحد در سال ۲۰۱۹ برسد.

ماریو مورالس، معاون گروه پژوهشی فناوری‌های توانمندساز و پردازشگرهای نیمه‌هادی در شرکت آی دی سی در این زمینه گفته است: سیستم‌های هوشمند رفته‌رفته نقش اساسی‌تری در تضعیف صنایع سنتی ایفا می‌کنند، چرا که فناوری‌هایی مثل حسگرها، اتصالگرها و فناوری هوش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری قابلیت و ارزش اپلیکیشن‌ها و داده‌ها را افزایش داده‌اند.

تحلیل‌گران آی دی سی معتقدند سیستم‌های هوشمند تا سال ۲۰۱۹ حدود یک چهارم از کل بازار سیستم‌های مورد استفاده در صنایع را که تعداد آن‌ها ۸.۵ میلیارد واحد برآورد شده است، تصرف خواهند کرد. سیستم‌های مدیریت سوخت و مدیریت رانندگان در صنعت حمل و نقل، بخش ابزارهای پوشیدنی هوشمند و سیستم‌های روشنایی هوشمند در خانه‌ها در صنعت وسایل مصرفی و سیستم‌های پزشکی دیجیتال و سنجه‌شناسی مجازی در صنعت مراقبت‌های پزشکی و سلامتی از جمله بخش‌هایی هستند که استفاده از سیستم‌های هوشمند در آن‌ها رشد قابل توجهی خواهد داشت.