بازار نرم افزاهای کسب و کار در هند با رشد شتابنده‌ای در حال توسعه است

همکاران سیستم-موسسه پژوهشی گارتنر پیش بینی کرده است بازار نرم افزارهای کسب و کار در هند در سال جاری میلادی ۱۳.۷ درصد رشد داشته باشد.
به گزارش وب سایت itnewsonline، موسسه گارتنر اعلام کرده است بازار نرم افزارهای کسب و کار در هند، علیرغم شرایط اقتصادی نامطلوب و چالش برانگیز این کشور، در سال ۲۰۱۲ با رشدی ۱۳.۷ درصدی به ۳.۴۵ میلیارد دلار خواهد رسید. این موسسه همچنین پیش بینی کرده است بازار نرم افزارهای کسب و کار هند رشد سالانه خود را تا سال ۲۰۱۶ با نرخ متوسط ۱۴.۶ درصد ادامه خواهد داد که این رقم بالا‌ترین نرخ رشد این بازار‌ها در جهان محسوب می‌شود.
براساس این گزارش، کشور هند در پایان سال ۲۰۱۲ میلادی دارای چهارمین بازار بزرگ نرم افزارهای کسب و کار در کشورهای حوزه آسیا/اقیانوس آرام خواهد بود. پیش بینی می‌شود در این سال حدود ۱۱.۴ درصد از کل درآمد ۳۰.۳۰ میلیارد دلاری بازار نرم افزارهای کسب و کار در این منطقه نصیب هند شود. در مقیاس جهانی نیز سهم هند از این بازار‌ها که حجم آن ۲۷۸ میلیارد دلار برآورد شده است، حدود ۱.۲۴ درصد خواهد بود.
گارتنر پیش بینی کرده است تا سال ۲۰۱۶ سهم کشور هند از بازار نرم افزارهای کسب و کار در منطقه آسیا/اقیانوس آرام به ۱۲.۶۸ درصد برسد که این رشد ۵.۹۸ میلیارد درآمد برای این کشور به همراه خواهد داشت. نرخ رشد بازار نرم افزارهای کسب و کار هند در مقیاس جهانی حدود ۱.۶۶ درصد رشد خواهد داشت. براساس پیش بینی گارتنر درآمد بازار نرم افزارهای کسب و کار در سال ۲۰۱۶ چیزی در حدود ۳۹۵ میلیارد دلار خواهد بود.
صنعت نرم افزارهای کسب وکار هند علیرغم رشد پرشتابی که به خود گرفته است، در مقایسه با کشورهایی مثل چین هنوز کوچک و در حال تکامل به نظر می‌رسد. سهم چین از بازار نرم افزارهای کسب و کار در منطقه آسیا/ اقیانوس آرام حدود ۲۶.۳۴ درصد است.
گارتنر در گزارش خود بخش‌های مختلف بازار نرم افزارهای کسب و کار در هند را نیز مورد بررسی قرار داده است. بنا بر پیش بینی این موسسه، بخش تحلیل گر‌ها، هوشمندی تجاری، راهکارهای همراه، پردازش ابری و شبکه‌های اجتماعی از مهم‌ترین اولویت کسب و کار‌ها برای تخصیص بودجه خواهد بود. در پنج سال آینده، راهکارهای مدیریت محتوای کسب و کار‌ها، پلت فرم‌های اجتماعی و ویدئوکنفرانس‌ها، نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری، راهکارهای امنیتی و نرم افزارهای اداری پررشد‌ترین بخش‌های صنعت نرم افزارهای کسب و کار هند را تشکیل خواهد داد.