ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

بازار نرم افزارهای قابل نصب بر روی خودروها در حال شکوفایی است

بازار نرم افزارهای قابل نصب بر روی خودروها در حال شکوفایی است

همکاران سیستم- یک شرکت پژوهشی پیش‏بینی کرده است بازار جهانی نرم‏افزارهای کاربردیِ قابل نصب بر روی خودروها تا سال ۲۰۱۸ به ۱٫۶۷ میلیارد دلار برسد.

به گزارش وب‏سایت businesswire، شرکت پژوهشی اِی بی آی ریسرچ (ABI Research) پیش‏بینی کرده است که تعداد نرم‏افزارهای کاربردی یا اپ‏های نصب شده بر روی خودروها از ۱۲ میلیون در پایان سال ۲۰۱۲ به ۴٫۳ میلیارد عدد در پایان سال ۲۰۱۸ خواهد رسید و درآمد تولیدکنندگان این نرم‏افزارها نیز تا آن زمان به ۱٫۶۷ میلیارد دلار خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، تولیدکنندگان قطعات و تجهیزات مورد نیاز خودروها رفته‏رفته رغبت بیشتری برای تولید ابزارهای اطلاعاتی-سرگرمی پیدا می‏کنند. به نظر آنها تجهیز خودروها به این فناوری‏ها باعث تمایز محصولات آنها در بازار خواهد شد.

یکی از تحلیلگران شرکت اِی بی آی در این زمینه گفته است: پیش‏بینی ما این است که بازار سیستم‏های سرگرمی- اطلاعاتی قابل نصب بر روی خودروهای متصل به اینترنت در چند سال آینده رشد شتابنده‏‏تری خواهد یافت و در این میان، نرم‏افزارهای کاربردی قابل نصب بر روی این خودروها نیز اهمیت ویژه‏ای خواهد یافت.

خودروهای متصل به اینترنت به خودروهایی گفته می‏شود که قابلیت اتصال به شبکه‏هایی مثل اینترنت را دارا هستند و می‏توانند نرم‏افزارهای کاربردی مورد نیاز خود را از طریق این شبکه‏ها دانلود و بر روی پلت‏فرم خود نصب کنند. این خودروها چند سالی است که وارد بازار شده است اما تاکنون بازار آن رشد چندان قابل توجهی نداشته‏ است.

گزارش اِی بی آی نشان می‏دهد که اپل و گوگل از جمله مهمترین شرکت‏هایی هستند که می‏کوشند سهم قابل توجهی از بازار نرم‏افزارهای قابل نصب بر روی خودروها را از آن خود کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *