بازار نرم افزارهای امنیتی از مرز 19 میلیارد دلار گذشت

بازار نرم افزارهای امنیتی از مرز 19 میلیارد دلار گذشت

همکاران سیستم- شرکت گارتنر اعلام کرده است بازار نرم افزارهای امنیتی در سال 2012 یک رشد 7.9 درصدی را تجربه کرده است.

بر اساس گزارش شرکت پژوهشی گارتنر، مجموع درآمد عرضه کنندگان نرم افزارهای امنیتی در سال 2012 با رشد 7.9 درصدی در مقایسه با سال پیش از آن، از مرز 19 میلیارد دلار گذشته است. افزایش استفاده از ابزارهای همراه شخصی در محل کار و توجه کسب و کارها به تهدیدها و چالش‌های امنیتی این روند از جمله مهمترین دلایل رشد بازار نرم افزارهای امنیتی در سال 2012 اعلام شده است.

گزارش گارتنر نشان می‌دهد شرکت سایمانتک برترین عرضه کننده نرم افزارهای امنیتی در سال 2012 بوده است. درآمد این شرکت در سال گذشته میلادی با 2.3 درصد رشد در مقایسه با سال 2011 به مرز 3.75 میلیارد دلار رسیده است. سایمانتک در سال 2012 توانسته بیش از 19 درصد از کل بازار نرم افزارهای امنیتی جهان را از آن خود کند.

در رتبه‌بندی گارتنر، شرکت مک کافی (McAfee) با سهم 8.8 درصدی از بازار جهانی نرم افزارهای امنیتی در جایگاه دوم قرار دارد. درآمد این شرکت در سال گذشته با رشد خیره کننده 37 درصدی به بیش از 1.68 میلیارد دلار افزایش یافته است. شرکت‌های ترند میکرو (Trend Micro) و آی بی ام نیز که هر کدام به ترتیب 6.1 درصد و 5 درصد از درآمدهای این بازار را از آن خود کرده‌اند و در جایگاه‌های سوم و چهارم ایستاده‌اند. جایگاه پنجم این بازار نیز از آن شرکت ای ام سی است که 3.7 درصد از این بازار را از آن خود کرده است. ارزیابی‌های گارتنر حاکی از این است که بیش از 43 درصد از کل بازار نرم افزارهای امنیتی در اختیار این پنج شرکت است.