بازار نرم‏ افزارهای همراه تا سال ۲۰۱۷ به ۷۷ میلیارد دلار می‌‏رسد

بازار نرم‏ افزارهای همراه تا سال ۲۰۱۷ به ۷۷ میلیارد دلار می‌‏رسد

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی گارتنر پیش ‏بینی کرده است که تا سال ۲۰۱۷ درآمد حاصل از عرضه نرم‏ افزار‌ها و اَپ‏‌های همراه به بیش از ۷۷ میلیارد دلار خواهد رسید.
پیش‏ بینی ‏های گارتنر حکایت از آن دارد که تا سال ۲۰۱۷ نرم ‏افزارهای همراه حدود ۲۶۸ میلیارد بار دانلود خواهند شد و ۷۷ میلیارد دلار درآمد تولید خواهند کرد. به گفته تحلیل‏گران این شرکت در حال حاضر کسب و کار‌ها و برندهای مختلف از اَپ‏‌های همراه برای جلب مشارکت کاربران استفاده می‌‏کنند.
بر اساس این گزارش، در سه سال آینده، نرم ‏افزارهای همراه فقط به گوشی‏ های هوشمند و تبلت‏‌ها محدود نخواهند شد و طیف وسیعی از ابزار‌ها از کارافزارهای خانگی گرفته تا خودرو‌ها و ابزارهای پوشیدنی را در بر خواهد گرفت. تحلیل‏گران معتقدند تا سال ۲۰۱۷ ابزار‌ها و فناوری‏ های پوشیدنی (مثل عینک گوگل) حدود ۵۰ درصد از کل نرم‏ افزارهای همراه را به خود اختصاص خواهد داد. این ابزار‌ها از اَپ‏‌ها و نرم ‏افزارهای همراه به عنوان مجرایی برای تبادل اطلاعات و یا به عنوان یک رابط کاربری استفاده خواهند کرد، چرا که بسیاری از آن‌ها قابلیت‏ های چندانی در زمینه رابط کاربری نخواهند داشت.
بنا بر اظهارات تحلیل‏گران گارتنر، نرم‏ افزارهای همراه فرصتی به کسب و کار‌ها و برندهای مختلف می‌‏دهند که بتوانند با مصرف‏ کنندگان خود به صورت مستقیم رابطه داشته باشند و در نتیجه از داده‏ هایی که از این طریق از کاربران و مصرف‏ کنندگان خود به دست می‌‏آورند، به عنوان یکی از منابع اطلاعاتی مهم خود استفاده می‌‏کنند. یکی از عوامل موثر بر این روند وجود اَپ‏‌ها و نرم ‏افزارهای همراه رایگان است. به گفته گارتنر در سال ۲۰۱۳ حدود ۹۲ درصد از نرم ‏افزارهای همراه استفاده شده رایگان بوده است.