بازار نرم‏‌افزارهای تجارت دیجیتال تا سال ۲۰۱۷ از ۴ میلیارد دلار فرا‌تر می‌‏رود

بازار نرم‏‌افزارهای تجارت دیجیتال تا سال ۲۰۱۷ از ۴ میلیارد دلار فرا‌تر می‌‏رود

همکاران سیستم- شرکت آی دی سی پیش‌‏بینی کرده است بازار نرم‌‏افزار‌ها و اپلیکیشن‏‌های تجارت دیجیتال تا سال ۲۰۱۷ از چهار میلیارد دلار فرا‌تر رود.
به گزارش وب‏‌سایت cbronline، شرکت داده‌‏های بین‌‏المللی (آی دی سی) پیش‌‏بینی کرده است بازار نرم‌‏افزار‌ها و اپلیکیشن‏‌های تجارت دیجتیال تا سال ۲۰۱۷ با رشد سالانه ۸. ۱۸ درصدی به ۱. ۴ میلیارد دلار برسد.
بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۲ درآمدهای حاصل از فروش نرم‌‏افزار‌ها و برنامه‌‏های تجارت دیجیتال به ۷. ۱ میلیارد دلار رسیده بود که در این سال شرکت‌‏های آی بی‌ ام، اوراکل، دیجیتال رایور، هایبریس (Hybris) و دمندویر (Demandware) در مجموع ۶. ۴۵ درصد از این درآمد‌ها را از آن خود کرده‏ بودند. شرکت آی دی سی همچنین پیش‌‏بینی کرده است بخش نرم‌‏افزار‌ها و اپلیکیشن‏‌های تجارت دیجیتال به یکی از پررشد‌ترین بخش‌‏های بازار نرم‌‏افزارهای کسب و کار در دوره پنج ساله منتهی به ۲۰۱۷ تبدیل شود.
کریستین داوِر، مدیر بخش پژوهش‏‌های تجارت دیجیتال و اپلیکیشن‏‌های کسب و کار در شرکت آی دی سی در این باره گفته است: کسب و کارهای تجاری در حال جایگزینی اپلیکیشن‏‌های قدیمی با اپلیکیشن‌‏های جدید‌تر و هوشمندانه‌‏تری هستند که به کمک آن‌ها بتوانند به سرعت وارد بازارهای جدید شوند… و برای مصرف‌‏کنندگان و خریداران نیز این امکان را فراهم کند که صرف نظر از محلی که در آن دست به جستجو، خرید، فروش یا برگشت کالا‌ها و خدمات مورد نظر خود می‌‏پردازند، بتوانند تجربه پایداری در این زمینه داشته باشند. وی همچنین گفته است در حال حاضر بازار این نرم‏‌افزار‌ها در آمریکای شمالی و اروپای غربی از رونق بیشتری برخوردار است، اما انتظار می‌‏رود این بازار در کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام، آمریکای لاتین، اروپای مرکزی و شرقی و آفریقا نیز از رشد شتابنده‏‌تری برخوردار باشد.