بازار نرم‏افزارهای تحلیلی با قدرت به رشد خود ادامه می‏دهد

بازار نرم‏افزارهای تحلیلی با قدرت به رشد خود ادامه می‏دهد

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی آی دی سی پیش‏بینی کرده است بازار نرم‏افزارهای تحلیل کسب و کار تا سال ۲۰۱۷ با قدرت به رشد خود ادامه خواهد داد.

به گزارش وب سایت آی دی سی، بازار جهانی نرم‏افزارها و تحلیلگرهای کسب و کار تا سال ۲۰۱۷ با نرخ ۹٫۷ درصد به رشد خود ادامه خواهد داد. پژوهشگران آی دی سی گفته‏اند استفاده از راهکارهای تحلیلی به کسب و کارهای تجاری کمک می‏کند تصمیمات خود را با آگاهی و سرعت بیشتری اتخاذ کنند و در عین حال از برخی مزایای رقابتی نیز برخوردار شود. این انتظارات باعث شده است تقاضای کسب و کارها برای راهکارها و نرم‏افزارهای تحلیلی افزایش یابد.

براساس این گزارش، بازار این نرم‏افزارها در سال ۲۰۱۲ با رشد ۸٫۷ درصدی به ۳۴٫۹ میلیارد دلار رسیده است. این رقم در سال قبل از آن ۱۵ درصد بوده است. کاهش نرخ رشد بازار این راهکارها به مشکلات اقتصاد جهانی و عملکرد ضعیف بازارهای اروپا نسبت داده شده است. بازار نرم‏افزارهای تحلیلی علیرغم اینکه در سال ۲۰۱۲ با شدت کندتری به رشد خود ادامه داده است، اما در مقایسه با بازار کلی نرم‏افزارها عملکرد بهتری از خود نشان داده است.

برآوردهای آی دی سی نشان می‏دهد در سال ۲۰۱۲ کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام (بجز ژاپن) و آمریکای لاتین بهترین عملکرد را در بازار نرم‏افزارهای تحلیلی داشته‏اند. درآمد عرضه‏کنندگان این نرم‏افزارها در این مناطق ۱۳٫۴ درصد رشد داشته است. بهبود شرایط اقتصادی در ایالات متحده آمریکا نیز باعث شده است بازار نرم‏افزارها و راهکارهای تحلیلی در آمریکای شمالی نیز به رشد ۱۲٫۱ درصدی برسد. آی دی سی پیش‏بینی کرده است تا سال ۲۰۱۷ کشورهای آمریکای لاتین بیشترین رشد را در این بازارها تجربه خواهند کرد. آمریکای شمالی و کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام نیز از این نظر در رده‏های بعدی قرار دارند.

آی دی سی دریافته است در این بازار بخش پلت‏فرم‏های ذخیره داده بیش از سایر بخش‏ها رشد خواهد یافت. ابزارهای تحلیلی، راهکارهای هوشمندی تجاری و نرم‏افزارهای مدیریت عملکرد نیز از این نظر در رده بعدی قرار دارند.

بنا بر یافته‏های آی دی سی، در سال ۲۰۱۲ حدود ۶۴ درصد از بازار نرم‏افزارهای تحلیلی در اختیار پنج عرضه‏کننده برتر قرار داشته است که اوراکل در این میان توانسته رتبه اول این بازار را از آن خود کند. شرکت‏های سپ، آی بی ام، مایکروسافت، ساس و تِرادیتا نیز به ترتیب رتبه‏های دوم تا پنجم این بازار را از آن خود کرده‏اند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *