بازار نرم‌افزارهای کسب و کار در هند امسال به ۴.۲ میلیارد دلار می‌رسد

بازار نرم‌افزارهای کسب و کار در هند امسال به ۴.۲ میلیارد دلار می‌رسد

همکاران سیستم- شرکت گارتنر پیش‌بینی کرده است بازار نرم‌افزارهای کسب و کار در هند تا پایان سال جاری میلادی به ۴.۲ میلیارد دلار خواهد رسید.

شرکت گارتنر در گزارشی اعلام کرده است شرکت‌ها و سازمان‌های هندی امسال ۴.۲ میلیارد دلار در بازار نرم‌افزارهای کسب و کار هزینه خواهند کرد. اگر پیش‌بینی این شرکت تحقق یابد، بازار این نرم‌افزارها در هند امسال در مقایسه با پارسال ۱۳ درصد رشد خواهد داشت. شرکت‌های هندی سال گذشته ۳.۷ میلیارد دلار از بودجه خود را صرف خرید و استفاده از نرم‌افزارهای کسب و کار کرده‌اند.

تحلیل‌گران گارتنر انتظار دارند بازار این نرم‌افزار در پایان سال ۲۰۱۵ میلادی نیز به ۴.۷ میلیارد دلار برسد. تلاش کسب و کارها برای کاهش هزینه‌های آی تی و تقویت خدمات مشتری خود از مهم‌ترین دلایل رشد بازار نرم‌افزارهای کسب و کار در هند اعلام شده است. استفاده از فناوری‌های جدیدی مثل فناوری‌های همراه، پردازش ابری و شبکه‌های اجتماعی به عنوان راهکارهای کسب و کار نیز از دیگر عوامل رشد این بازار است. تحلیل‌گران معتقدند این فناوری‌ها در کنار تقاضا برای افزایش چابکی کسب و کارها باعث شده است به سرمایه‌گذاری‌های آی تی به عنوان یک تقاضا و امر ضروری نگریسته شود.

یکی از مدیران پژوهشی گارتنر در این زمینه گفته است: هند از حضور پر رنگ عرضه‌کنندگان محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برخوردار است و با اکوسیستمی متشکل از عرضه‌کنندگان خدمات یکپارچه‌سازی سیستم‌ها و شرکای تجاری نیز پشتیبانی می‌شود. ترکیب روند پایدار تقاضاهای داخلی با حضور عرضه‌کنندگان جهانی، ورود عرضه‌کنندگان کوچک و نوظهور و مجموعه نیروهای پیشران (مثل فناوری‌های پردازش ابری و همراه) از مهم‌ترین دلایل رشد پایدار و بالای بازار نرم‌افزارهای کسب و کار در هند است.