بازار فناوری اینترنت اشیا با سرعت در حال رشد است

بازار فناوری اینترنت اشیا با سرعت در حال رشد است

همکاران سیستم- تحلیل‌گران شرکت IDC پیش‌بینی کرده‌اند بازار اینترنت اشیا (IoT) در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۹ درصد رشد خواهد یافت.
به گزارش وب‌سایت toptechnews، شرکت پژوهشی IDC اعلام کرده است بازار اینترنت اشیا امسال با رشدی ۱۹ درصدی به پیشروی خود ادامه خواهد داد. پیش‌بینی شده است بازار این فناوری از ۴۲.۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ به ۹۸.۸ میلیارد دلار تا سال ۲۰۱۸ توسعه یابد که این افزایش به معنای افزایش حجم بازار با نرخ رشد سالانه ۱۸.۶ درصد است.
اینترنت اشیا در واقع شکل تکامل‌یافته‌تری از اینترنت است که در آن اشیا مختلفی مثل یخچال، خودروها، سیستم‌های امنیتی، گوشی‌های تلفن و غیره قابلیت اتصال به یک شبکه واحد را خواهند داشت و خواهند توانست داده‌ها و اطلاعات خود را از طریق این شبکه ارسال کنند.
شرکت IDC تنها شرکتی نیست که آینده بازار اینترنت اشیا را پیش‌بینی کرده است. موسسه Berg نیز پیش‌بینی کرده است کل درآمد حاصل از عرضه پلتفرم‌های اینترنت اشیا از ۵۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۴ به ۲.۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ خواهد رسید. این شرکت متوسط نرخ رشد سالانه بازار این پلتفرم‌ها تا سال ۲۰۲۰ را ۳۲.۲ درصد اعلام کرده است. شرکت OpenText نیز برآورد کرده است کل ارزش ابزارهای متصل به اینترنت اشیا تا سال ۲۰۲۰ به ۱۴.۴ تریلیون دلار خواهد رسید.
به گفته تحلیل‌گران یکی از مهمترین دلایل رشد بازار این فناوری آن است که فناوری ارتباط ماشین به ماشین (M۲M) در حال تبدیل از یک راهکار تک منظوره به راهکاری چند منظوره است و رفته‌رفته خواهد توانست بخش‌های مختلف صنایع، سازمان‌ها و افراد را با هم مرتبط کند و در حوزه همکاری جمعی نیز کاربرد بیشتری پیدا کند.