بازار فصلی 42 میلیارد دلاری خدمات پردازش ابری در عرصه جهانی

میزان سرمایه‌گذاری جهانی در حوزه خدمات پردازش ابری در سه ماه نخست سال 2021 میلادی به 41.8 میلیارد دلار رسید که این رقم بازگوکننده رشد 35 درصدی نسبت به ارزش بازار در مدت مشابه سال قبل بود.

در آخرین بررسی‌های مرکز تحقیقاتی Canalys مشخص شد مرکز توسعه خدمات پردازش ابری AWS آمازون همچنان سردمدار این حوزه محسوب می‌شود.

در ترتیب رتبه‌بندی میان غول‌های حوزه خدمات پردازش ابری در «گزارش Canalys مربوط به فصل نخست 2021» مشخص شد مرکز AWS آمازون 32 درصد بازار جهانی را در اختیار دارد که پس از آن مایکروسافت با 19 درصد قرار گرفته است.

خدمات پردازش ابری Cloud گوگل نیز با 7 درصد رتبه سوم را از آن خود کرده است. در این گزارش گفته شد رتبه‌بندی شرکت‌های مذکور نسبت به فصل قبل از آن تغییری نکرده است.

تمامی شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه خدمات پردازش ابری در جریان همه‌گیری ویروس کرونا با افزایش درآمدهای خود مواجه شدند و این اتفاق همزمان با تسریع در تحولات دیجیتال، تغییر در برنامه‌ها به سمت فضای ابری و تلفیق مراکز داده صورت گرفت.

این گزارش در حالی منتشر شد که آمازون با انتشار گزارش مالی خود مربوط به فصل نخست امسال توضیح داد که با رشد 32 درصدی در این فصل نسبت به سال گذشته، طی سال جاری به درآمد 54 میلیارد دلاری می‌رسد.

مرکز خدمات ابری AWS در این بازه زمانی 4.16 میلیارد دلار از مجموع درآمدهای آمازون را به خود اختصاص داد.
منبع: zdnet