بازار سیستم‌های پی ال سی تا سال ۲۰۱۸ از مرز ۷ میلیارد دلار خواهد گذشت

همکاران سیستم- گزارش یک مرکز پژوهشی نشان می‌دهد بازار سیستم‌های ارتباط خط نیرو (PLC) در حال حاضر رشد بالایی را تجربه می‌کند و تا سال ۲۰۱۸ با رشد سالانه 3. 19 درصد بیش از ۷ میلیارد درآمد تولید خواهد کرد.
به گزارش وب سایت virtual-strategy، شرکت مارکتز‌اند مارکتز (Marketsandmarkets) پیش‌بینی کرده است درآمد عرضه کنندگان فناوری پی ال سی در سال ۲۰۱۳ حدود 94. 2 میلیارد دلار آمریکا خواهد بود و این رقم تا سال ۲۰۱۸ به بیش از ۷ میلیارد دلار خواهد رسید. این شرکت پژوهشی مهم‌ترین دلیل رشد بازار این سیستم‌ها را ظهور فناوری‌های شبکه‌بندی جدید و گسترش استفاده از خدمات پهن باند‌ها در سراسر جهان دانسته است.
فناوری ارسال اطلاعات از طریق خط نیرو که از آن با عنوان اختصاری پی ال سی یاد می‌شود، سیستمی است که در آن از یک هادی همزمان برای ارسال اطلاعات و الکتریسیته با توان بالا استفاده می‌شود. این فناوری کاربردهای مختلفی دارد و از آن در طراحی و ساخت اتوماسیون‌های خانگی و صنعتی، شبکه‌های توزیع برق، پهن باند‌ها و شبکه‌های اینترنتی و غیره استفاده می‌شود.
پیش‌بینی‌های این موسسه پژوهشی حاکی از این است که ارسال و حمل و نقل فناوری پی ال سی از 90. 38 میلیون واحد در سال ۲۰۱۳ به 16. 417 میلیون واحد در سال ۲۰۱۸ خواهد رسید.
بر اساس این گزارش، اروپا که یکی از اولین پذیرندگان فناوری پی ال سی بود در حال حاضر نیز یکی از مهم‌ترین بازارهای این فناوری را تشکیل می‌دهد. ایالات متحده آمریکا نیز از دیگر بازارهای مهم این فناوری است. کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام نیز یکی از بازارهای نوظهور برای سیستم‌های پی ال سی محسوب می‌شوند و در این میان چین و ژاپن رشد بیشتری را تجربه خواهند کرد.
در این گزارش از شرکت‌هایی مثل اشلون، سایپرس سمی کاندکتور، مارول تکنولوژی، کوالکوم آتروس، آمپریون، دی لینک و پاور پلاس به عنوان مهم‌ترین عرضه کنندگان این فناوری نام برده شده است.
این گزارش همچنین نشان می‌دهد صنعت پهن باند‌ها یکی از مهم‌ترین بازارهایی است که استفاده از فناوری پی ال سی رونق زیادی در آن خواهد داشت. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد شبکه‌های هوشمند مبتنی بر این پهن باند‌ها در سال ۲۰۱۲ حدود ۷۵ درصد از کل بازار فناوری پی ال سی را به خود اختصاص داده است.