بازار زیرساخت‌های تحت پردازش ابری امسال به 30 میلیارد یورو خواهد رسید

بازار زیرساخت‌های تحت پردازش ابری امسال به 30 میلیارد یورو خواهد رسید

برآوردهای یک موسسه پژوهشی نشان می‌دهد بازار زیرساخت‌هایی که از طریق فناوری‌های پردازش ابری ارائه می‌شوند، در سال جاری به ۳۰ میلیارد یورو خواهد رسید.
بر اساس گزارش zdnet، بازار زیرساخت‌هایی که به صورت خدمات ارائه می‌شوند و اصطلاحاً Iaas نامیده می‌شوند، در سال گذشته میلادی ۲۱ میلیارد یورو بوده و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۱۶ به ۷۰ میلیارد یورو برسد. این نتایج برآوردهای موسسه مشاوره‌دهی پی ‌ای سی در آلمان است.
خدمات Iaas یکی از مهم‌ترین اشکال خدمات پردازش ابری است که در آن راهکارهای زیربنایی آی تی مثل راهکارهای مجازی سازی، مدیریت سرور‌ها، راهکارهای ذخیره داده‌ها، شبکه‌بندی و غیره از طریق فناوری‌های پردازش ابری به کسب و کارهای مشتری ارائه می‌شود.
این مطالعه نشان می‌دهد که آمریکا در حال حاضر بزرگ‌ترین بازار زیرساخت‌های مبتنی بر فناوری‌های پردازش ابری را در اختیار دارد. انتظار می‌رود امسال در این کشور ۱۲ میلیارد یورو در بخش اینگونه زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری شود.
کشور بریتانیا نیز از جمله کشورهایی است که در اروپا از این نظر پیشتاز است. موسسه پی ‌ای سی برآورد کرده است که کسب و کارهای بریتانیایی در سال جاری میلادی حدود ۲. ۲ میلیارد یورو در این بخش هزینه خواهند کرد. کسب و کارهای بریتانیایی حدود 5. 2 درصد از کل بودجه آی تی خود را صرف تامین زیرساخت‌های مبتنی بر فناوری پردازش ابری می‌کند. این در حالی است که در سراسر جهان به طور متوسط حدود 5. 1درصد از بودجه آی تی در این راه مصرف می‌شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *