بازار راهکارهای مدیریت کسب و کارهای همراه تا ۲۰۱۶ به ۱.۸ میلیارد دلار می‌رسد

همکاران سیستم- موسسه پژوهشی آی دی سی پیش بینی کرده است درآمد عرضه کنندگان نرم افزارهای مدیریت کسب و کارهای همراه (MEM) بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ حدود ۳۱.۸ درصد رشد خواهد داشت.
به گزارش وب سایت آی دی سی، بازار این راهکار‌ها در سال گذشته میلادی حدود ۴۴۴.۶ میلیون دلار ارزیابی شده بود که پیش بینی می‌شود تا چهار سال آینده با نرخ رشد بیش از ۳۱ درصد به مبلغی حدود ۱.۸ میلیارد دلار برسد. بنا بر گزارش این موسسه پژوهشی هم اکنون بخش زیادی از این درآمد‌ها در کشور آمریکای شمالی تولید می‌شود اما فروشندگان این بازار‌ها در سال‌های آینده از بازارهای اروپا، خاورمیانه و آفریقا نیز درآمدهای بیشتری کسب خواهند کرد.
بازار مدیریت کسب و کارهای همراه در واقع از ترکیب بازارهای دو راهکار دیگر تشکیل شده است، یکی بازار راهکارهای مدیریت ابزارهای همراه (MDM) و دیگری بازار راهکارهای مدیریت نرم افزارهای همراه (MEM). راهکارهای مدیریت ابزار همراه به مجموعه‌ای از قابلیت‌های استاندارد برای مدیریت ابزارهایی مثل گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های لوحی و حتی رایانه‌های شخصی که در کسب و کار‌ها و برای مقاصد کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد، به کار می‌رود. اما راهکار مدیریت نرم افزارهای همراه فقط با نرم افزارهای کاربردی که بر روی فناوری‌های همراه نصب می‌شوند، سر و کار دارد. در حال حاضر به ترکیب این دو بخش، بازار «راهکارهای مدیریت کسب و کارهای همراه» گفته می‌شود.
البته در سطح بالا‌تر، بازار نرم افزارهای مدیریت کسب و کارهای همراه را می‌توان به چندین بخش مختلف دیگر نیز تقسیم کرد. فروشندگان راهکارهای امنیتی و مدیریت سیستم‌ها، عرضه کنندگان پلت فرم‌های همراه و غیره. بنا بر پیش بینی آی دی سی اپراتورهای همراه در حال حاضر درباره محصولات خود در این حوزه با چالش‌های زیادی مواجه هستند و به همین خاطر از نرم افزارهای مدیریت کسب و کارهای همراه به عنوان یک راهبرد مهم استفاده می‌کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *