بازار راهکارهای مدیریت محتواهای کسب و کار تا سال ۲۰۱۶ از 5. 7 میلیارد دلار فرا‌تر می‌رود

همکاران سیستم- برآوردهای شرکت پژوهشی رادیکاتی گروپ (Radicati Group) نشان می‌دهد بازار راهکارهای مدیریت محتواهای کسب و کار (ECM) در سال جاری میلادی رشد بالایی داشته و پیش‌بینی می‌شود در عرض چهار سال آینده نیز رشد این بازار به ۱۵ درصد برسد.
به گزارش وب سایت شرکت radicati، برآورد‌ها نشان می‌دهد درآمد عرضه کنندگان راهکارهای مدیریت محتواهای کسب و کار در سال ۲۰۱۲ رقمی معادل ۴. ۴ میلیارد دلار بوده و پیش‌بینی می‌شود این رقم تا سال ۲۰۱۶ از 5. 7 میلیارد دلار فرا‌تر رود.
راهکارهای مدیریت محتواهای کسب و کار که از آن‌ها با عنوان اختصاری ‌ای سی ‌ام یاد می‌شود، برای مدیریت اطلاعات تجاری کسب و کار‌ها به کار می‌رود. این راهکار‌ها به کسب و کارهای کاربر امکان می‌دهد تا هر گونه محتوای مربوط به فرایندهای تجاری و عملیات کسب و کار خود را گردآوری و ذخیره کنند و در عین حال بتواند آن‌ها را مدیریت کنند و حتی در میان آن‌ها عملیات جستجو و پردازش را نیز انجام دهند. کاربران به کمک این راهکار‌ها می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را از طیف وسیعی از منابع مثل ایمیل‌ها، اسناد متنی، تصاویر، فایل‌های صوتی و تصویری، وب سایت‌ها و غیره جمع آوری کنند.
مطالعه شرکت رادیکاتی نشان می‌دهد در حال حاضر راهکارهای نرم افزاری مدیریت محتواهای کسب و کار استیلای بیشتری در بازار دارد و استفاده از نسخه‌های تحت پردازش ابری این راهکار‌ها با سرعت نسبتاً کندی رشد کرده است. کاربران این راهکار‌ها به پژوهشگران رادیکاتی گفته‌اند در استفاده از خدمات تحت پردازش ابری مرتبط با این راهکار‌ها نگران مسائلی مثل امنیت، قابلیت اطمینان و هزینه‌های ناشی از تغییر شیوه استفاده هستند.
بر اساس این گزارش، تقریباً همه راهکارهای ‌ای سی ‌ام عرضه شده از سوی فروشندگان از نرم افزار شیرپوئینت (SharePoint) مایکروسافت پشتیانی می‌کند چرا که این نرم افزار برخی از اساسی‌ترین قابلیت‌های مورد نیاز راهکارهای مدیریت محتواهای کسب و کار را در خود دارد.