بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری امسال به رشد ملایم خود ادامه می‌‏دهد

بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری امسال به رشد ملایم خود ادامه می‌‏دهد

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی گارتنر انتظار دارد بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) امسال با شتاب ملایمی به رشد خود ادامه دهد و به ۹. ۲۳ میلیارد دلار برسد.
تحلیل‏گران گارتنر پیش‏ بینی کرده‌اند بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری در سال ۲۰۱۴ نیز همانند سه سال گذشته به رشد ملایم خود ادامه دهد و در پایان امسال به ۹. ۲۳ میلیارد دلار برسد. این شرکت همچنین پیش ‏بینی کرده است حدود ۴۹ درصد از این رقم از طریق راهکارهای تحت پردازش ابری تولید خواهد شد. در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد از راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری که مورد استفاده کسب و کارهای تجاری در سراسر جهان قرار دارد، تحت فناوری پردازش ابری است. تحلیل‏گران انتظار دارند این رقم در سال ۲۰۱۵ به ۵۰ درصد برسد.
بر اساس این گزارش، گارتنر انتظار دارد کسب و کار‌ها و صنایعی مثل بانکداری، فناوری‌های پیشرفته، بیمه، امنیت، ارتباطات راه دور، صنایع دارو، کالاهای مصرفی و خدمات و محصولات آی تی بیش از سایر صنایع در بخش راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری سرمایه‏ گذاری خواهند کرد. علت این امر نیز این است که این صنایع هم‏ اکنون به صورت گسترده ‏ای از فناوری‏‌ها و نرم‏ افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری استفاده می‌‏کنند.
گارتنر در این مطالعه اعلام کرده است فناوری‌های مدیریت ارتباط با مشتری یکی از مهم‌ترین اهرم‌های سازمان‏‌ها و کسب و کار‌ها برای ارتقای تجربه مشتری است. تلاش کسب و کار‌ها برای تعامل هدفمند‌تر با مشتریان یکی از دلایل مهمی است که باعث رونق گرفتن بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری شده است.
گارتنر معتقد است بازار راهکارهای پردازش ابری تحت تاثیر چهار نیروی مهم در حال پیشروی است. گسترش استفاده از شبکه‌های اجتماعی، رواج استفاده از فناوری‌های همراه، فناوری‏ داده‌های کلان و فناوری پردازش ابری چهار عامل و نیرویی هستند که گارتنر معتقد است در رونق بازار این راهکار‌ها موثر هستند. این شرکت از فناوری «اینترنت برای همه چیز» نیز به عنوان نیروی پنجمی یاد کرده است که بر این بازار موثر است.