بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری همچنان در حال اشباع است

بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری همچنان در حال اشباع است

همکاران سیستم- مطالعه‌‏ای که توسط موسسه کامپیو‌تر اکونومیک (Computer Economics) انجام گرفته است، نشان می‌‏دهد بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) همچنان در حال اشباع است و رشد یا افول پرشتابی ندارد.
به گزارش وب‏‌سایت diginomica، این موسسه دریافته است که نرخ استفاده از راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری که در سال ۲۰۱۲ حدود ۵۱ بوده است با اندکی کاهش به ۴۸ درصد رسیده است. به گفته تحلیل‏گران این میزان کاهش ناچیز است و بازار همچنان در حال اشباع است. یافته‌‏های مطالعه این موسسه نشان می‌‏دهد در آمریکا شمالی حدود نیمی از سازمان‏‌ها از سیستم‏‌های مدیریت ارتباط با مشتری استفاده می‌‏کنند و سازمان‏‌هایی هم که از این راهکار‌ها استفاده نمی‌‏کنند نیاز مبرمی به آن‌ها ندارند.
با این همه، یافته‏‌های این پیمایش همچنین نشان می‌‏دهد نرخ سرمایه‏‌گذاری در حوزه این راهکار‌ها کاهش یافته است. در سال ۲۰۱۲ حدود ۳۶ درصد از سازمان‏‌ها در حوزه سیستم‌‏های مدیریت ارتباط با مشتری سرمایه‌‏گذاری کرده‏ بودند. این رقم در سال ۲۰۱۳ به ۲۹ درصد و در سال جاری میلادی نیز به ۲۲ درصد کاهش یافته است. تحلیل‏گران نرخ سرمایه‏‌گذاری ۲۲ درصدی را نیز دلیلی بر تداوم رونق بازار این فناوری‏‌ها دانسته و اعلام کرده‌‏اند روندهای حاکم بر این بازار در آمریکای شمالی، خاورمیانه، کشورهای آفریقایی و آسیایی همانند یکدیگر نیست، اما در هر صورت نرخ سرمایه‏‌گذاری در حوزه این راهکار‌ها در سطح جهان رو به کاهش است.
تحلیل‏گران این شرکت دریافته‌‏اند که سطح برگشت سرمایه (ROI) در میان شرکت‏‌ها و سازمان‌‏هایی که در حوزه راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری سرمایه‏‌گذاری می‌‏کنند بسیار بالا است. این مطالعه نشان می‌‏دهد که کمتر از ۱۰ درصد از پاسخگویانی که در این مطالعه شرکت کرده‌‏اند از وضعیت برگشت سرمایه خود ابراز نارضایتی کرده‌‏اند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *