بازار راهکارهای دورحضوری در سه ماهه سوم امسال رونق گرفت

بازار راهکارهای دورحضوری در سه ماهه سوم امسال رونق گرفت

همکاران سیستم- برآوردهای شرکت پژوهشی آی دی سی نشان می‌‏دهد درآمد عرضه‏‌کنندگان راهکارهای دورحضوری و ویدئوکنفرانس در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳ نسبت به سه ماهه قبلی امسال ۲. ۸ درصد رشد داشته است اما در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۷. ۹ درصد کاهش یافته است.
به گزارش آی دی سی، برآورد پژوهشگران نشان می‌‏دهد عرضه‏‌کنندگان راهکارهای دورحضوری و ویدئوکنفرانس در سه ماهه سوم سال جاری میلادی در مجموع به ۵۷۶ میلیون دلار رسیده است. این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۷. ۹ درصد کاهش و در مقایسه با سه ماهه دوم امسال ۲. ۸ درصد افزایش داشته است.
این گزارش نشان می‌‏دهد شرکت بازار راهکارهای دورحضوری ویدئوکنفرانس همچنان در استیلای شرکت سیسکو است. درآمد سیسکو از محل عرصه این راهکار‌ها در این سه ماهه ۹. ۱۷ درصد بیشتر از سه ماهه قبلی بوده است، اما در مقایسه با سه ماهه سوم ۲۰۱۲ حدود ۶. ۷ درصد کاهش داشته است. این شرکت در سه ماهه سوم امسال موفق شده است ۷. ۴۴ درصد از کل درآمدهای حاصل از عرضه این راهکار‌ها را از آن خود کند و همچنان بر‌ترین جایگاه این بازار را برای خود حفظ کند.
شرکت پُلی کام نیز از این نظر دوم است. این شرکت ۹. ۲۳ درصد از این بازار را از آن خود کرده است. با این همه درآمد این شرکت هم در مقایسه با سه ماهه قبلی امسال و هم سه ماهه سال قبل به ترتیب ۴. ۱۱ و ۵. ۱۴ درصد کاهش داشته است. جایگاه سوم این بازار نیز به شرکت هووایی اختصاص دارد که توانسته ۱. ۱۰ درصد از کل درآمدهای حاصل از این بازار را از آن خود کند. درآمد این شرکت چینی در سه ماهه سوم امسال ۲. ۴۳ درصد بیشتر از سه ماهه قبلی بوده است و در مقایسه با دوره مشابه پارسال نیز ۵. ۲ درصد رشد داشته است.
برآورد پژوهشگران آی دی سی نشان می‌‏دهد در سه ماهه سوم امسال بازار راهکارهای دورحضوری در کشورهای آمریکای لاتین، اروپا، خاورمیانه و آفریقا و آمریکای شمالی در مقایسه با سه ماهه پیش از این آن رشد قابل توجهی داشته است، اما بازار این راهکار‌ها در کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام با رشد منفی مواجه بوده است. پژوهشگران با مقایسه این دوره با دوره مشابه سال گذشته دریافته‏‌اند فقط بازارهای آمریکای شمالی و کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام با رشد منفی مواجه بوده‌‏اند و سایر بخش‌‏های این بازار رشد مثبتی را تجربه کرده‏‌اند.