بازار خدمات پردازش ابری عمومی در خاورمیانه رو به رشد است

بازار خدمات پردازش ابری عمومی در خاورمیانه رو به رشد است

همکاران سیستم- شرکت گارتنر پیش‌بینی کرده است کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۸۵۱ میلیون دلار در بازار خدمات پردازش ابری عمومی هزینه خواهند کرد.شرکت گارتنر پیش‌بینی کرده است حجم بازار خدمات پردازش ابری عمومی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در سال جدید میلادی به ۸۵۱ میلیون دلار برسد. اگر این پیش‌بینی تحقق یابد، هزینه‌کرد این کشورها در این حوزه بیش از ۱۷ درصد رشد خواهد داشت.

بر اساس این پیش‌بینی، بخش نرم‌افزارهای ابری (SaaS) بیشترین هزینه‌کرد کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا را به خود اختصاص خواهد داد. تحلیل‌گران انتظار دارند هزینه‌کردها در این بخش امسال با ۲۵ درصد رشد به ۲۰۵.۷ میلیون دلار برسد.

گارتنر همچنین پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۱۸ هزینه‌کرد کشورهای واقع در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا سالانه به طور متوسط ۲۸.۳ درصد رشد کند و به ۱.۵ میلیارد دلار برسد. اِد اندرسون، معاون پژوهشی شرکت گارتنر در این زمینه گفته است: منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا از شالوده مستحکمی برای رشد برخوردار است. پیش‌بینی ما این است که علیرغم بادهای مخالفی که بر اقتصاد جهانی می‌وزد، سناریوی رشد تا سال ۲۰۱۸ برای این منطقه برقرار باشد.

تحلیل‌گران گارتنر معتقدند تا سال ۲۰۱۸ بازار خدمات پردازش ابری عمومی در این منطقه به چند بخش تقسیم شود:

–        بخش فرایندهای کسب و کار که در قالب خدمات ارائه می‌شود (BPaaS). انتظار می‌رود این بخش ۲۵.۶ درصد از کل بازار را به خود اختصاص دهد

–        بخش پلت‌فرم‌هایی که در قالب خدمات ارائه می‌شود (PaaS) که ۷.۴ درصد از کل بازار خدمات پردازش ابری عمومی را پوشش خواهد داد

–        بخش خدمات امنیتی و مدیریت پایگاه‌های پردازش ابری که ۱۰.۶ درصد از کل بازار را شامل خواهد شد

–        بخش زیرساخت‌هایی که در قالب خدمات ابری عرضه می‌شود (IaaS) که ۱۰.۷ درصد از بازار را به خود اختصاص خواهد داد

–        و ۱۷.۴ درصد باقیمانده نیز به حوزه تبلیغات ابری اختصاص خواهد یافت.